![Паспортный стол берет деньги за вклеивание фотографий. Начальник не в курсе](/images/news/2013/09/85.jpg?1629450192)
Клей нині в ціні . У Мелітопольському міському відділі управління державної міграційної служби беруть 20 гривень за вклеювання фотографії в паспорт
Неофіційна інформація на цей рахунок з'являлася і раніше , але підтверджувати свої претензії ті , хто зіткнувся з вимаганням у паспортному столі , офіційно відмовлялися - не хотіли зв'язуватися , щоб , як кажуть , гірше не було. Гроші -то не великі . І ось з цим довелося зіткнутися і двом співробітницям нашої телекомпанії. У терміни , встановлені законодавством при досягненні 25 років вони звернулися до Мелітопольського підрозділу міграційної служби , щоб вклеїти подорослішалу себе в паспорт громадянина України . Що цікаво , з однієї дівчини гроші за послугу взяли, з іншої - ні.
Розібратися в ситуації , ми попросили допомогти начальника міграційної служби Олександра Савулія . Він розповів , що положення про паспорт громадянина України передбачає , що особи , які досягли 25 -ти і 45 -ти років у місячний термін зобов'язані вклеїти фотографію в паспорт. Цю процедуру міграційна служба проводить протягом 5 днів з моменту подачі заяви , паспорта громадянина України і двох фотографій розміром 3,5 х4 , 5 см. , відповідають віку . А головне , абсолютно безкоштовно . Що до вимагання , а інакше як назвати прохання його співробітників заплатити , нехай навіть 20 грн. , Олександр Савулій не вірить і каже , що подібних випадків не знає.
За що міграційна служба може взяти гроші , так це за порушення міграційного законодавства України . Проживання громадян без паспорта або з недійсним документом - тягне за собою попередження або накладення штрафу від 17-ти до 51 гривні.
Олександр Савулій зазначив , що за прострочення вклеювання фотографії в паспорт навіть у два місяці , міграційна служба виносить лише попередження .
Крім того начальник міграційної службі пообіцяв розібратися у тому, що відбувається , а поки всіх постраждалих від неправомірних дій працівників своєї організації керівник підрозділу запрошує до себе на особистий прийом щосереди з 9- ти до 11 годин.
До речі , з початку 2013 більше трьох з половиною тисяч жителів міста і району , яким виповнилося 25 і 45 років вклеїли фотографію в паспорт. Тільки в серпні цю процедуру здійснили близько п'ятисот осіб .