![Газопровод готов, но газа не будет - Коллаборанты соревнуются во вранье и готовятся зарабатывать на мелитопольцах (видео)](/images/news/2022/10/301202.jpg?1665875685)
Чим ближче зима, тим відчайдушніше брешуть колаборанти. Вони не можуть домовитися між собою, вигадують навперебій і вже називають винних у відсутності газу в Мелітополі.
Гауляйтер Є. Балицький обіцяв побудувати новий газопровід до Мелітополя на початку літа. Потім обіцяв збудувати його до кінця літа. Потім під "чесне пацанське" клявся, що в 10-х числах жовтня газ з'явиться у Бердянську. Зараз на подвір'ї 16 жовтня - газ у Бердянську не з'явився. Зараз ситуація для колаборантів критична, бо вони явно не готові розпочинати опалювальний сезон, а перші морози вже на порозі: дійшло до того, що вони в авральному режимі знову почали розглядати варіант із закупівлею вугілля замість підведення газу до квартир мелітопольців. Тепер обставини змушують колаборантів йти на крайні заходи та розставляти всі крапки над "і" у "газовому питанні".
"Газопровід готовий, але ми до нього не готові"
Першим вирішив висловитися гауляйтер Якимівки Максим Зубарєв, причому зробив це у дуже несподіваному ключі.
Так, Зубарєв, від імені усієї окупаційної адміністрації Запорізької області, вирішив "взяти всю провину на себе": виявляється, що в "газовому питанні" росія ні в чому не винна, росія вже зробила все, що могла - винні ми, недопрацювали на місцях . З'ясовується, що той самий "газопровід Балицького" вже готовий "на 95%" - за словами Зубарєва "залишився останній шматочок". Щоправда, якщо йдеться про Якимівку, то чисто географічно до Мелітополя всі труби мали бути підведені ще на початку місяця, що вже говорити про Бердянськ, з якого все починалося. Проте газу, як і раніше, немає навіть там.
Тож якщо газопровід ось уже майже готовий, то чому не можна розраховувати на відновлення газопостачання найближчим часом? Як запевняє колаборант, "раптово" виникла проблема: виявляється, що Україна "30 років не вкладала ні копійки в газотранспортну систему", тому потрібно усунути "деякі технічні неполадки". До речі, як приклад таких "неполадок" Зубарєв назвав.. необхідність "замінити вентилі". Добре хоч не сказав, що для старту запуску газу необхідно пофарбувати труби.
72413" data-width="100%">
І ось ці "несподівані поломки" виявили ось тільки зараз, коли газопровід уже нібито добудований, росія готова подавати сюди газ, але раптом так виходить, що його не можуть прийняти. Бувають ж такі збіги. І те, що ось тільки минулого року при Україні ця вся система працювала без збоїв, а зараз раптом опинилася чи не в "критичному стані" нікого з колаборантів теж чомусь не бентежить.
Але навіть якщо припустити, що газотранспортна система з якоїсь причини не готова до експлуатації, то у колаборантів було більше півроку налагодити абсолютно що завгодно у сфері їхньої відповідальності, більше того - вони регулярно піарилися на "газовій темі" і щомісяця видавали по пачці сюжетів про те, як вони доблесно готують трубопроводи для відновлення газопостачання. Усі пам'ятають бравади того ж таки Зубарєва або, наприклад, псевдо-директора Мелітопольгазу Олега Квача, які ще влітку заявляли, що "газотранспортна система Запорізької області на 95% вже готова до подачі газу". Схоже, що з серпня колаборанти вирішили взяти "перекур" і доробляти ті самі "5%", що залишилися, завзялися тільки зараз. Принаймні із логіки їхніх заяв виходить саме це.
Коли ж дадуть тепло?
У яких числах до будинків мелітопольців почне надходити тепло Зубарєв не сказав, натомість розкрив секрет, за яких обставин почнеться опалення: коли температура в житлових приміщеннях впаде нижче за 8 градусів.
Тим часом одіозний колаборант В. Рогов, який раніше був якимось членом чогось там, а тепер взагалі не зрозуміло хто, заявив, що до кінця жовтня вся Запорізька область буде і з газом, і з опаленням. Напевно, колаборант давно не дивився на календар, бо до кінця жовтня лишилося два тижні.
Як приклад "вищого ступеня готовності" до опалювального сезону він заявляє про підключення до системи "95% житлових будинків та 85% об'єктів бюджетної сфери" у Бердянську і так само каже, що "до запуску газу все вже готово", ось тільки самого газу чомусь немає. Щодо Мелітополя він просто сказав, що "все йде за планом" і жодними цифрами розкидатися не став: мабуть, у Мелітополі всі плани колаборантів зовсім горять. Натомість пообіцяв, що і у будинки всіх мелітопольців опалення буде подано наприкінці жовтня.
Кому холода, а кому - бізнес
Однак колаборантів, які захопили владу в регіоні, перспектива залишити людей без опалення зовсім не засмучує, адже в такому разі можна буде дуже непогано на них заробити. Змучені холодом люди, доведені до відчаю, будуть готові віддати останнє за обігрівач, дрова або вугілля.
Саме на останньому зрадники вже планують збагатитися взимку. Так, той же Зубарєв повідомив, що "домовленостей щодо постачання вугілля з росії досягнуто": наступного тижня він уже обіцяє привезти до Якимівського району першу партію палива - все залежить, за словами Зубарєва, "від потреб", що б це не означало. Мабуть, колаборанти не до кінця впевнені, що у людей є потреба у теплі: у квартирах та кабінетах зрадників завжди тепло та комфортно, вони вже й забули, що може бути по-іншому.
І то вірно: навіщо проводити в будинки громадян газ, якщо можна наварити непоганий прибуток на перепродажі вугілля на своїх умовах та за встановленою особисто тобою ціною. Ринок вугілля кураторам із Кремля буде контролювати складніше, ніж споживання кубометрів газу, а отже простір для незаконних махінацій видається колаборантам куди ширшим.
Хто у всьому винен і до чого тут геноцид?
На випадок, якщо колаборанти в черговий раз не дотримаються слова і в них знову нічого не вийде, вони вже придумали, кого зробити відповідальним за провал. Передбачувано, що всю провину окупанти вирішили звалити на "київський режим", "бойовиків ЗСУ"" та "українських диверсантів". Так у нещодавньому інтерв'ю російським пропагандистам В. Рогов заявив, не мало не багато, про "геноцид" населення Запорізької області з боку "українських нацистів".
Під "геноцидом" Рогов має на увазі "руйнування цивільної інфраструктури" і перераховує якісь знищені електропідстанції, лінії електропередач, водонасосні станції, газотранспортні магістралі. Згадав він і так звані "обстріли з боку України" по Запорізькій АЕС: тут нагадаємо, що за "дивовижним збігом обставин" уявні "українські обстріли" станції припинилися відразу ж, як росія заявила про перехід ЗАЕС під свій повний контроль та передачу її під управління Росатому. Все це неадекватний Рогов називає "зачисткою життєвого простору" - ніби Україна знищує власну інфраструктуру, щоб очистити окуповані росією землі... а ось тут логіка пропагандиста ламається: від кого і для чого Україна зібралася "зачищати" свої власні території, мабуть, назавжди залишиться загадкою. Тим не менш, Рогов відчуває над собою тиск "геноциду".
Щоправда, чомусь зрадник не бачить слідів геноциду в російських ударах по електростанціях, підприємствах, об'єктах інфраструктури та житлових будинках в Україні, включаючи і рідне для Рогова Запоріжжя. Сотні ракет, що випускаються щодня українськими містами - це для окупантів не "геноцид" і не "звільнення життєвого простору". З колод в очах російських фашистів можна було б спорудити новий Кримський міст...
То чому раптом Рогов заволав про геноцид та "українські удари" по інфраструктурі окупованих територій? Все просто, він себе сам викриває наступною фразою:
– Україна постійними обстрілами намагається зірвати опалювальний сезон на "звільнених" територіях Запорізької області, – заявив В. Рогов.
Ось тут і стало зрозуміло: вкотре колаборанти намагаються себе підстрахувати і стелять собі соломку у вигляді "превентивних звинувачень" у бік України. Значить якщо окупантам в черговий раз не вдасться ані провести газ, ні розпочати опалювальний сезон, то мелітопольцям вони пропонують грітися за допомогою лише одних лайок на адресу "українських нацистів" - іншого не дано. Більше того, до питання про газ Рогов мимохідь додав ще й електрику та воду, натякаючи, що і з цим узимку можуть виникнути проблеми. Технічно це і зрозуміло: не буде газу, не буде опалення – різко зросте навантаження на електромережі; зросте навантаження – будуть постійні аварії на мережах. Тоді перебої і з електрикою та з водою для мелітопольців справді стануть щоденною рутиною. І "київський режим" тут абсолютно ні до чого: всі питання до криворуких окупаційних "управлінців" та брехунів, які водять людей за ніс порожніми обіцянками.