![Пытки персонала и угроза ядерной катастрофы - ситуация на Запорожской АЭС ухудшается](/images/news/2022/10/301275.jpg?1665941923)
Ситуацію на Запорізькій АЕС зараз ніхто не контролює при очевидних серйозних проблемах на станції. Персонал під тортурами змушують працювати на росію.
Про вкрай тривожну ситуацію на Запорізькій АЕС в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF розповів голова "Енергоатому" Петро Котін. За його словами, на ЗАЕС посилюється можливість атомної аварії через кричущу недбалість російських загарбників.
Котін зазначає, що росіяни пошкодили адміністративну будівлю, навчальний центр, головний трансформатор станції та шостий енергоблок АЕС. Територію станції вони безрозсудно перетворюють на військову базу.
У машинному залі блоку номер один та блоку номер два Запорізької АЕС росіяни складають свою військову техніку та озброєння, що створює високу пожежну небезпеку.
- Якщо пожежа таки станеться, боротися з вогнем буде неможливо, тому що доступ заблокований вантажівками, які просто стоять у машинних залах, - пояснив Котін.
У той же час, співробітники Запорізької АЕС зазнають серйозного тиску.
- Наразі персонал намагаються змусити підписати з росією трудові договори. У співробітників є вибір: або підписати ці договори, або зазнати побиття і тортур, - сказав керівник Енергоатому.
Близько сотні співробітників ЗАЕС було затримано окупантами - про їхню долю нічого не відомо. Людей тримають у заручниках і їм заборонено залишати територію станції.
На думку Петра Котіна, на Запорізькій АЕС зберігається найвища загроза атомної аварії. Він зазначив, що така аварія мало не сталася вже тричі. Це відбувається через те, що електростанція дуже залежить від електропостачання: коли всі блоки знаходяться в режимі охолодження, потрібне зовнішнє джерело живлення для подальшого охолодження реакторів. В іншому випадку виникає небезпека ядерної аварії на ЗАЕС.
- Якщо зупинити це охолодження, відбувається плавлення матеріалу, після чого тепловиділяючі елементи поширюються у воді або йдуть у повітря та навколишнє середовище, - попередив фахівець.
Аварія дуже ймовірна ще й тому, що росіяни пошкодили всю проводку, що з'єднує Запорізьку атомну електростанцію із зовнішнім джерелом живлення. Електростанцію вже тричі переводили на дизельні генератори: якщо порівняти цю ситуацію з аварією на Фукусімі, це лише перший етап, каже голова компанії. При вимиканні дизельних генераторів не залишиться електроенергії для охолоджувальних насосів: у випадку з Фукусімою плавлення почалося протягом трьох годин. Слід врахувати, що дизель-генераторів Запорізької АЕС із пальним вистачає на 10 днів роботи.
Нагадаємо, що всі шість реакторів Запорізької АЕС зупинено. За останні дні вже двічі було запущено заводські генератори через припинення зовнішнього та резервного енергоживлення станції. 14 жовтня МАГАТЕ повідомило, що Запорізька АЕС знову підключена до резервного живлення.
Тим часом, з Херсона до Криму та Мелітополя масово тікають російські окупанти.