![Жительница Мелитополя пожаловалась в прокуратуру на оккупационную власть, которая определила ее квартиру в "бесхозяйное жилье" (фото)](/images/news/2024/07/356240.png?1722079222)
На території тимчасово окупованої Мелітопольщини легалізували конфіскацію майна, яке вважається «безхазяйним».
На думку окупантів, власники житлових чи інших приміщень мають з'явитися до «адміністрації» з документами, що підтверджують право власності протягом десяти днів після публікації списку квартир. У тому разі якщо господарі не з'являться, майно перейде у власність окупаційного угруповання.
Щоправда, не уточнюють такий важливий момент - щоб потрапити до рашистського багатофункціонального центру (БФЦ), потрібно пройти 7 кіл пекла. Тисячі скарг на роботу організації мелітопольці пишуть у соцмережах.
- У МФЦ записувалася на 5 квітня, за день зателефонували сказали, що зараз оформлення призупинено, а коли відновить роботу, то вам зателефонують. Роботу відновили і ніхто не дзвонить і крайніх не знайдеш. Сім кіл пекла з цим усім!!!!
- Я в реєстрі записалася ще наприкінці січня, який біля зеленої поліклініки. Сказали чекайте дзвінка. Ще люди не пройшли з минулого року. Думаю до Нового року встигну, хоча з такою організацією не факт.
- Туди нереально додзвонитися з 8.00 до 10.00 то зайнято, то скидає, а після вже талонів немає. Дають тільки певну кількість на день. Ніякої організації.
- Та сама хрень. Ставлю будильник, щоб не проґавити і марно. Я намагалася прийти взяти талон на запис у терміналі на Кірова, мені відповіли, що тільки за записом телефоном. Це якийсь бардак. Коли ти на роботі і додзвонитися неможливо. Потрібно скаржитися, а інакше так і буде.
Утім, на ділі ж на тих «щасливчиків», які все ж таки взяли штурмом горезвісний МФЦ, найчастіше чекає неприємний сюрприз. Власникам нерухомості повідомляють, що їхні квартири стають «безгоспними» задовго до публікації адрес на сайті так званого «Міністерства майнових і земельних відносин Запорізької області». І навіть уточнення документів дає лише тимчасовий ефект і квартира невдовзі знову стає «безхазяйною» і в переоформленні документів відмовляють.
Подібна історія трапилася з однією з мешканок Мелітополя. Дізнавшись, що її квартира потрапила до розряду «безгосподарних», жінка звернулася до окупаційної прокуратури зі скаргою. Там, за її словами, відреагували і навіть повідомили, що майно її виключено з цього списку. Але незабаром чиновники повідомили власниці, що квартира її знову набула все того ж статусу.
- Я вже 1,5 року не можу оформити документи, - скаржиться мешканка Мелітополя. Вдруге здаю в МФЦ, але мені повернули мої документи, а моє житло зробили «безхазяйним». Уже домоглася, щоб зняли, і вдруге здаю в Росреєстр, і знову мені не переоформляють нерухомість. Це що коїться? Захотіли - зробили «безхазяйною» швидко і тихо, а мене навіть не запитали. Я приходила, документи приносила і доводила, що я є і це моя квартира! А як оформити добиваюся і досі не можу. І прокурору писала, дав відповідь, що зняли «безхазяйність» і знову та сама ситуація. Навіщо ці кабінки робити в МФЦ, якщо все одно всі квартири поробили безхазяйними?
Загарбники роблять усе, щоб якнайшвидше «легалізувати», а фактично привласнити чуже майно, посилаючись на відсутність власників. Багато хто не розуміє, чому процедуру «націоналізації житла» вирішили запустити саме зараз, коли йде війна. Відповідь проста - щоб зірвати побільше куша.
Автоматично і без можливості довести право на майно «безхазяйним» визнають житло «ворогів» - це, за логікою очільників «нових регіонів», не тільки солдати ЗСУ, а й ті, хто «заявляв щось проти росії» або просто виїхав на підконтрольну територію України або Європу. Утім, як виявилося, і наявність власника в Мелітополі зовсім не гарантує успіху. І квартиру нахабно забирають у власника.
Багато мелітопольців, хто потрапив у подібну ситуацію, намагаються судитися. Але навіть не змогли з'ясувати причину арешту майна. Пишуть скарги в Москву, в прокуратуру, Путіну. У відповідь - одні відписки. І подібних випадків в окупованому Мелітополі - тисячі.