Мобілізованих російських солдатів дістали умови та ставлення у окупаційній армії. На Запоріжжі дезертирство окупантів стає систематичним.
Українська розвідка, моніторингові групи та свідчення мешканців окупованих територій підтверджують, що у російському угрупуванні в Україні спостерігається тенденція до масового дезертирства. Насамперед схильність до самовільного залишення служби висловлюють нещодавно мобілізовані росіяни, яких на війну відправили практично примусово.
Однією з головних причин, що спонукають до втечі з армії, є нерозуміння солдатами мети та мотивації брати участь у бойових діях. Політичні гасла та промивання пропагандою дуже посередньо доносять до рядових військовослужбовців, чому їм потрібно тут вбивати і вмирати.
Другою головною причиною дезертирства є настання холодів. Мобілізовані вже давно масово скаржаться на відсутність зимових комплектів форми, іншого теплого одягу та загалом – на непідготовленість окупаційної армії до ведення війни в умовах холодів.
Прес-служба виконкому міста Бердянська повідомляє про початок масштабного дезертирства мобілізованих російських військових із частин окупантів під Енергодаром. Тут, окрім зазначених вище причин, до втечі з армії "чмобиків" підштовхують ще й регулярні точні удари української артилерії по їхніх позиціях та казармах.
Тим часом стало відомо, скільки окупантів стягнули на мелітопольський напрямок.