![Идите домой - в сети показали диалог жителей Мелитополя и рашистских военных в первые дни оккупации (видео)](/images/news/2023/04/316013.jpg?1680525632)
Ранок 24 лютого був шокуючим. Але поки окупанти, немов таргани розповзалися Мелітополем, жителі, як могли, намагалися донести до російських військових, що їм тут не раді.
У мережі з'явилося відео, зняте під будівлею СБУ в Мелітополі. Нагадаємо, це була одна з перших держустанов, яку розстріляли і захопили рашисти. До групи військових у російській формі підійшли двоє мелітопольців, які впродовж кількох хвилин переконували озброєних солдатів покинути місто.
Щоправда, цей діалог більше нагадував монолог. Здебільшого на всі доводи чоловіків, вояки мовчали або відповідали щось нечленороздільне. Мабуть, така картинка світу і незадоволених окупацією людей, явно не відповідала їхнім очікуванням, як армії "асвабадітелей". Чоловіки розповідали, що через збройний напад рф позбулися роботи, наголошували, що рашисти напали саме на російськомовні міста:
87170" data-width="100%">- Їдьте додому, у вас у самих там ж...па. Ми за вісім років зробили це все, побудували льодову арену, все у нас є. А ви прийшли... Вас послали на м'ясо. Ви будете військовими злочинцями. Ви нам не потрібні, ми жили нормально. Подивіться, усі люди проти вас. Думайте головою, йдіть додому, - говорили мелітопольці.
У відповідь на об'єктивні претензії один із рашистів зазначив, що не може сказати, що думає з приводу всієї цієї ситуації, мовляв, "натовп людей" уже підходив і теж висловив свою думку. Згладити, якщо так можна висловитися, конфлікт, рашистський військовий вирішив, запропонувавши мелітопольцю... таблетку від болю в голові.
Варто зазначити, що хвиля протидії окупації була у мелітопольців більшою за страх перед озброєними солдатами ворожої армії. Відео з людьми, які вступають у діалог з орками, було дуже багато. Але як з'ясувалося, деякі з них не мають нічого спільного з любов'ю до батьківщини. Особливо городянам заповнився персонаж у яскравих червоних штанях, що миготів на одній з акцій протесту.
Відео з ним було поширено в масі пабліків. На ньому "герой" ішов на орків, а ті йому стріляли під ноги.
Захоплюючий сюжет. Ось тільки за інформацією самих мелітопольців і військових, цей персонаж був переодягненим ФСБшником, який виступав на акції протесту як провокатор. Ось так згадує той день очевидець подій:
44550" data-width="100%">- Усі, хто там був, знали, що цей мужик у червоних штанях - зрадник. Він і до подій на відео з орками тет-а-тет розмовляв, а потім намагався вмовляти людей не йти далі. Він не йшов першим на орків, а біг разом із ними від натовпу. Люди тоді пішли вперед і він почав відступати разом з орками. І чомусь немає "героїчного" продовження відео, коли наші чоловіки побили провокатора. Потім цей брудний і побитий "герой" поплентався до орків і стояв із ними вже весь залишок протесту, - згадує мелітополець.