![Военные рф ищут в селах под Мелитополем призывников](/images/news/2023/04/317646.jpg?1682191559)
Обхід рашисти розпочали з дач у районі селища Мирне, яке віднедавна указом так званого т.в.о. губернатора Є. Балицького увійшло до складу Мелітополя.
Як повідомляють місцеві жителі, російські військові нікого нікуди поки що не забирають, але збирають інформацію для своїх реєстрів.
- У нас на дачах здебільшого живуть пенсіонери. Багато дач зайняли самі рашисти. Обирали ті будинки, де є опалення. А вчора до нас постукали двоє у формі. Стали питати, чи не знаємо ми, де поблизу живуть молоді чоловіки. Коли ми запитали навіщо їм така інформація, вони відповіли, що збирають списки призовників згідно з новим законом, - розповідають пенсіонери.
У Токмацькому районі така ж сама ситуація.
- На блок-постах між селами військові зупиняють і запитують, чому немає російського паспорта. Далі просять дати список молодих хлопців, які ще залишились в селі, - розповідає мешканець одного з сіл.
Процес прихованої мобілізації на окупованих територіях Запорізької області почався давно. Мелітопольців збирали в добровольчі батальйони.
Росіяни знайшли формулу "м'якої мобілізації" чоловіків на окупованих територіях. Згідно з Указом Путіна, знімаються всі вікові обмеження для окупованих територій під час влаштування на службу до підрозділів Росгвардії і Нацгвардії. Росіяни можуть приймати в такі підрозділи людей взагалі без документів.
"Тобто тих, у кого ще російського паспорта немає (або взагалі документу немає), але атестаційна комісія вирішить, що така людина точно "росіянин" і точно заслуговує померти за путіна на службі", - заявив радника мера Маріуполя Андрющенко.
"Біжіть. Ця пастка ось-ось закриється і єдина дорога буде на фронт. І звідти в кращому випадку - полон, у стандартному варіанті - пакет і кладовище", - підсумував Андрющенко.
У рамках нової хвилі, так звані кримські "університети" отримали директиву - відрахувати всіх студентів 3 - 5 курсів, які підпадають під мобілізацію і мають академічну заборгованість. Також у Криму охоронні компанії розпочали підготовку "добровольців" на кшталт "козаків".
Водночас на Донеччині окупанти знімають мобілізаційну бронь з держслужбовців.