![Что Иван Федоров советует сделать жителям Мелитополя на случай аварии на ЗАЭС](/images/news/2023/07/323919.jpg?1688502147)
Сьогодні Енергодар став темою номер один для тих, хто залишився в окупованому Мелітополі та виїхав до Запорізької та Дніпропетровської областей.
Ці території, на думку фахівців, входять до зони ризику в разі аварії на Запорізькій атомній електростанції. За даними Головного управління розвідки, окупанти залишають територію ЗАЕС.
Одними з перших виїхали троє співробітників "росатома", які керували діями росіян. В Енергодарі та на території самої ЗАЕС поступово зменшується кількість військових патрулів.
Співробітникам ЗАЕС, які підписали контракти з окупантами, рекомендовано до 5 липня покинути станцію і виїхати бажано в анексований Крим.
Персоналу, який залишається на станції, велено "в разі будь-яких аварійних ситуацій звинувачувати Україну".
Мер Мелітополя в разі витоку радіації або іншої надзвичайної ситуації, пов'язаної із ЗАЕС, рекомендує всім мелітопольцям виїхати з їхнього міста хоча б до Бердянська.
- Я закликав виїхати з початку окупації. Я розумію, чому деякі залишаються в місті - там усе їхнє життя. Розумію, що є проблеми з виїздом. Розумію, що це дорого коштує, але ми з міжнародними партнерами компенсуємо витрати на виїзд. Але саме виїзд може врятувати ваше життя і дати гарантію безпеки. Виїжджайте хоча б до Бердянська. Від Енергодара до Мелітополя 100 км. А від Енергодара до Бердянська трохи більше 200 км. Це може бути гарантією безпеки. Пересуватися між населеними пунктами тимчасово окупованої частини Запорізької області легше, ніж їхати в Крим, наприклад, або континентальну рф, - закликав жителів Мелітополя Іван Федоров.
Раніше ми повідомляли про те, що в разі підриву Запорізької АЕС Україна може дізнатися про це лише за кілька годин, оскільки не має прямого доступу до радіаційного контролю через росіян. Про це на пресконференції сказав президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
Він розповів, що зараз прямий радіаційний контроль - у руках росіян.
ДОВІДКА
До 50-кілометрової зони відчуження входять такі населені пункти Запорізької області:
- Кам'янка-Дніпровська,
- Кушугум,
- Малокатеринівка,
- Балабине,
- Балки,
- Василівка,
- Велика і Мала Білозерки,
- Дніпрорудне,
- Михайлівка.
А також населені пункти Дніпропетровської області:
- Нікополь,
- Марганець,
- Покровське,
- Красногригорівка,
- Грушівка,
- Томаківка,
- Покров.
Лала Тарапакіна, радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів, повідомляла, що в разі аварії на ЗАЕС потрібно буде негайно відселити людей із:
- Мелітополя,
- Енергодара,
- Запоріжжя,
- Нікополя
- Кривого Рогу.