![Ситуация на Запорожском направлении: прогнозы и оценки военного обозревателя Богдана Мирошникова](/images/news/2024/08/356662.jpeg?1722543550)
Українські військові готові до активного спротиву у випадку нових атак з боку російських сил на Запорізькому напрямку, розповів військовий оглядач Богдан Мірошников.
Якщо щось почнеться, то з нашого боку буде активний спротив. І я не думаю, що окупант там буде мати серйозний успіх.
Військовий оглядач Богдан Мірошников розповів «Новинам Приазов'я» про те, як можуть далі розвиватися події на Запорізькому напрямку.
Богдан Мірошников зазначив, що російські війська постійно намагаються наступати в цьому регіоні.
«Наступ на Гуляйполе, наступ на Оріхів, наступ у бік Кам'янського. Такі плани є у них (окупантів) постійно, поки вони наступають. Коли вони сидять в обороні, вони думають про оборону. Коли ми сидимо в обороні, вони думають про атаку. І вони можуть ударити на будь-якому напрямку. Наскільки зараз критична ситуація у Запорізькій області? Після весняних боїв і у районі Роботиного, коли фактично ми залишили село, ситуація більш-менш стабілізувалася, бо ми зайняли більш вигідні позиції. В плані бойових дій там досить гучно, відбуваються серйозні зіткнення», – сказав він.
Окупанти наростили угруповання поблизу Пологів і посилили його за останній рік, каже оглядач. За його словами, це сталося ще навесні минулого року – армія рф накопичила там свої сили зокрема для оборони.
«Минув рік, вони посилилися і можуть ударити, бо звідти нікуди не ділися. І навіть під час нашого наступу влітку минулого року ті сили поблизу Пологів вони не використовували. Відповідно, вони зараз їх можуть задіяти для наступу на Гуляйполе або на суміжний Времівський напрямок. Потроху для Времівського напрямку вони звідти тягають підрозділи, але не дуже сильно», – розповів Мірошников.
Українським силам дуже важливо утримати Гуляйполе і Оріхів, зауважив оглядач. Адже саме лінія Гуляйполе-Оріхів стримує окупантів від наступу у тил українським силам, які обороняються на Донеччині.
«Це також стримує обхід Запоріжжя зі сходу. Тому цю лінію треба тримати за будь-яких умов, що, в принципі, робиться. І я думаю, що вона таки буде стояти, принаймні я буду на це сподіватися. Бо може статися все, що завгодно. Ми зараз бачимо, що лінія особливо не рухається. Якщо щось почнеться, то з нашого боку буде активний спротив. І я не думаю, що окупант там буде мати серйозний успіх», – зазначив він.
Нагадаємо, що від початку війни по ДніпроГЕСу окупанти випусти близько 40 ракет: на відновлення потрібні роки.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.