![На ЗАЭС ночью произошел блэкаут - радиационная безопасность под угрозой](/images/news/2023/12/336670.jpg?1701505367)
Вночі 2 грудня під час повітряної тривоги було знеструмлено останню лінію Запорізької атомної електростанції.
Як повідомляє Міненерго. ввечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі "Запорізька ТЕС - Феросплавна" напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми.
А о 2:31 під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію "Запорізька АЕС - Дніпровська" напругою 750 кВ.
Через це ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизель-генераторів. Найбільша загроза безпеці в такому стані існує на четвертому енергоблоці.
Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані. Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції.
Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока. Блок потребує термінового переведення до холодного стану.
Проте о сьомій годині ранку фахівці поновили звʼязок з українською енергосистемою, а саме відновили роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.
Це вже восьмий блекаут, який стався на ЗАЕС та міг призвести до ядерної катастрофи.
Читайте також: окуповані населені пункти Запорізької області залишилися без електроенергії.