![Иван Федоров сообщил, где в Запорожье построят фабрику-кухню «ГотуЇмо» для школьников (фото)](/images/news/2024/05/351416.jpg?1716975315)
Голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров разом з секретарем Запорізької міськради Регіною Харченко зустрілися з Оленою Зеленською.
У київській області днями вони переймали досвід організації шкільного харчування Бучанської громади. Разом відвідали фабрику-кухню «ГотуЇмо» в Бучі й поспілкувався з Першою Леді України Олеою Зеленською та керівником команди реформи шкільного харчування Орестом Степаняком.
Фабрику-кухню побудували на Київщині за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської в рамках реформи шкільного харчування. Профінансував роботи американський бізнесмен Говард Баффет. Наразі фабрика «ГотуЇмо» обслуговує 13 шкіл та понад 4000 дітей у Бучі та навколишніх населених пунктах.
За словами Першої Леді, мета реформи шкільного харчування – закласти здорові харчові звички на все життя. Ось чому важливо, що і як їстимуть діти.
"150 літрів смачного борщу за 25 хвилин – усього один приклад того, що дають змогу робити технічні потужності фабрики-кухні в Бучі. Особлива технологія фабрики – шокове охолодження. Це коли свіжа, ще гаряча страва миттєво проходить шлях від +65 °С до +3 °С. Це дає змогу зберегти її безпечною та свіжою для доправлення у найвіддаленіші заклади", – зазначила Олена Зеленська.
Олена Зеленська разом з головами обласних державних адміністрацій і очільниками міст побувала на підприємстві, а також у двох закладах освіти Бучанської громади. Керівники змогли побачити весь технологічний процес: приготування їжі – охолодження – транспортування в спеціальних боксах до навчальних закладів – розігрів і подачу на стіл у шкільних їдальнях. У Бучанському ліцеї гості разом з учнями скуштували страви, приготовані на фабриці-кухні «ГотуЇмо». Обідом залишилися задоволені.
"Фабрика-кухня у Бучі – це не тільки поживне та смачне меню, а й нова культура споживання та приготування їжі. Щоденна планова потужність виробництва – до 10 тисяч порцій. Внаслідок таких обсягів відбувається економія витрат на воду та електроенергію, а постачання їжі дітям є безпечним та якісним", – розповів Іван Федоров.
Долучитися до реформи шкільного харчування збираються і в Запорізькій області. Для цього, за прикладом Бучі, зведуть фабрику-кухню.
"Локацію для фабрики-кухні ми вже обрали. Розмістимо її в підземному бомбосховищі. Наразі працюємо над пошуком джерел фінансування. Ставимо за мету виконати всі роботи цього року. Фабрика-кухня – це інноваційна модель організації харчування, що допоможе забезпечити школярів гарячою та здоровою їжею під час змішаного навчання", – зазначив голова Запорізької ОДА Іван Федоров.
Читайте також: У Запоріжжі влада готується закрити близько 20 шкіл
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.