![Следующий уровень воровства: россия присвоили украинский географический бренд "Мелитопольская черешня" (фото)](/images/news/2024/07/355043.jpg?1720790194)
Загарбники, які у зв'язці з місцевими зрадниками керують окупованою Мелітопольщиною вже майже два з половиною роки, продовжують працювати за вже напрацьованою схемою: спочатку крадуть майно українців, а потім надають цьому хоч якоїсь законності.
Прибрали до рук загарбники як невеличкі сади, так і великі підприємства, чиї власники були змушені виїхати з окупованого регіону. Головний символ Мелітопольщини росіяни використовують не лише для збагачення, а й у своїх пропагандистських цілях - місцеві пособники ворога та гастролери з рф уже встигли відправити черешню і в Бєлгород дітям, і на передову загарбникам.
Але росіяни вирішили не зупинятися на досягнутому: красти не тільки ягоду (в особливо великих розмірах), а й привласнити географічний бренд Мелітопольщини.
Так, днями з'явилася інформація про те, що "федеральна служба з інтелектуальної власності" (Роспатент) видала перше свідоцтво про виключне право на регіональний бренд у нових регіонах російської федерації". Нескладно здогадатися, що це був за бренд.
Говорячи простими словами, росія зареєструвала українське географічне зазначення "Мелітопольська черешня" у своєму реєстрі як російське. За словами керівника Роспатенту Юрія Зубова, "статус регіонального бренду допомагає місцевим виробникам просувати свої товари на російському ринку". Хоча й до цього окупаційна влада масово вивозила українську черешню в Росію на продаж.
А Дмитро Ворона, який свого часу був заступником міністра в трьох українських міністерствах, а згодом перейшов на бік ворога, ставши "сенатором рф від Запорізької області", пояснив, що мета присвоєння українського бренду - "краще інтегрувати" окуповані території до складу росії. Ну, тут загалом усе зрозуміло.
Нагадаємо, що Україна запатентувала географічне зазначення "Мелітопольська черешня" у вересні 2020 року. Відтоді називатися "мелітопольською" має право черешня, яку вирощують у місцевості навколо міста Мелітополь на обох берегах річки Молочна, а саме - у межах міста Мелітополь та навколишніх населених пунктів.
Варто зазначити, що один із найбільш "ласих шматочків" на тимчасово підконтрольній рф території Запорізької області - компанія "Мелітопольська черешня". Підприємство, яке до повномасштабної війни було одним із найуспішніших у регіоні та відомим не лише в Україні, а й далеко за її межами, після окупації загарбники "віджали" ще в перші місяці вторгнення. У березні 2022-го року росіяни захопили центральний офіс і виробничі підрозділи компанії. За попередніми підрахунками, збитки, завдані "Мелітопольській черешні" внаслідок рейдерського захоплення, склали щонайменше 1 мільярд гривень.
Завідувати бізнес-схемою з реалізації краденого врожаю поставили відомого ФСБшника Антона Лукоянова. На нього ж окупанти зареєстрували "Мелітопольські сади" у 2023-му році (куди входить і вкрадене держпідприємство). На початку сезону, нагадаємо, зрадник роздавав пропагандистам інтерв'ю, розповідаючи, як він продає ягоди, напхані російськими препаратами.
Крім цього, російські окупанти заробляють у Мелітополі й на іншій вкраденій відомій торговій марці. Загарбники "віджали" місцевий молокозавод і видають вироблену на ньому продукцію за добре відому українцям торгову марку "Молочна ріка".