![Ситуация на Запорожской АЭС: достаточно ли людей для безопасной работы станции в условиях оккупации](/images/news/2024/07/355791.jpg?1721637030)
ЗАЕС. Фото з відкритих джерел
Запорізька АЕС працює в умовах окупації. В якому вона стані і чи є загроза відповів спеціаліст.
Відповіді надав колишній очільник Державної інспекції ядерного регулювання Григорій Плачков в ефірі Громадського радіо.
"Коли АЕС працювала у нормальному проєктному режимі, штатна кількість співробітників становила 11 тисяч осіб. Наразі ж наявного персоналу вистачає, щоб утримувати ЗАЕС у більш-менш безпечному стані. Всі шість атомних енергоблоків перебувають у стані холодного зупину, і вода потрібна лише для охолодження активних зон реактора", — заявив Плачков.
Варто зазначити, що близько 5 тисяч співробітників атомної електростанції виїхали з окупації на підконтрольну Україні територію. Нажаль, окупанти біля ЗАЕС не збираються покидати позиції і продовжують терор стосовно місцевих мешканців, які залишились працювати на станції.
Читайте також: Зруйновану багатоповерхівку в центрі Запоріжжя відбудовують за сучасними стандартами (фото)
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.