![Кто контролирует Работино: украинские военные рассказали, что происходит на Мелитопольском направлении (видео)](/images/news/2024/07/355919.jpg?1721756324)
Ситуація на Мелітопольському напрямку залишається складною - рашисти активізували свої ресурси і йдуть у наступ. Деякі аналітики стверджують, що вони вже захопили село Роботине.
Зокрема, про взяття населеного пункту окупантами в ефірі «24 Каналу» розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
- Мета росіян – вийти на межі, на яких вони були станом на травень 2023 року. Росіяни вже захопили село Роботине, повністю знищивши його, – зазначив Коваленко.
Наразі на Мелітопольському напрямку тривають запеклі бої. Російськи окупанти докладають максимум зусиль, щоб до кінця літа було розв'язане питання з так званим Роботинським виступом, який є як стратегічно, так і ідеологічно важливим для рашистів.
- Фактично перекидання сил та засобів відбувається для підсилення угруповання, яке зараз веде наступальні дії. Якщо їм вдасться виконати цю бойову задачу до кінця літа, то можна говорити про те, що противник після цього може спробувати відкрити Оріхівський напрямок. Тобто росіяни намагатимуться наступати вже на Оріхів, – пояснив Коваленко.
За словами співзасновника та аналітика проєкту DeepState Романа Погорілого, попри постійні спроби закріпитися на цих позиціях, ворог стикається зі значними труднощами. Населений пункт зазнав суттєвих руйнувань унаслідок бойових дій, що ускладнює можливості для маневрування та укриття російських сил.
Українські захисники продовжують стримувати натиск противника, ефективно відбиваючи атаки та зберігаючи контроль над стратегічно важливими позиціями в цьому районі.
- Наші бійці одразу наносять вогневе ураження по противнику там – працює артилерія, скидають дрони. Вони (армія РФ – ред.) обходять Роботинський виступ, намагаються якось просунутися не тільки зі сторони Роботиного, а й зі сторони Вербового, Новопокровки. Цей тиск продовжується.
Своєю чергою, українські військові заявляють, що населений пункт Работине все ще перебуває під контролем ЗСУ, і окупантам не вдається закріпитися на наших позиціях.
Про це розповів український захисник із позивним «Крест» і на підтвердження своїх слів показав окупанта, взятого в полон.
- Наступило 23 липня. Завдяки нашим хлопцям на передніх рубежах, обмінний фонд поповнюється - чергова чепуха (окупант - прим.ред) прийшла, але далеко не дійшла. Професіоналізм наших хлопців на висоті. На сьогоднішній день впевнено можу сказати, що Роботине и околиці Роботиного наші, під контролем Збройних сил України. Віримо в ЗСУ, - каже захисник.
За даними Інституту вивчення війни (ISW), 22 липня позиційні бої тривали на заході Запорізької області, але змін на лінії фронту не відбулося. 21 і 22 липня тривали бої під Роботиним, на схід від Роботиного в районі Вербового, на північ від Роботиного в районі Новоданилівки і на північний схід від Роботиного в районі Малої Токмачки.