![Ситуация на Мелитопольском направлении обостряется: оккупанты стягивают резервы, пойдут в наступление на Запорожье? (фото)](/images/news/2024/07/355966.jpg?1721806917)
Росія стягує війська з різних регіонів на Мелітопольський напрямок - до чого готується ворог і чи має він змогу розпочати ще один масований наступ.
Чисельність особового складу противника в Запорізькій області сягає майже 90 тис. солдатів, але за даними розвідки, різких, суттєвих змін, що впливали б на зміну характеру бойових дій, немає і ознак формування наступального угруповання ворога не виявлено. Про це розповів речник ОСУВ «Таврія» Дмитро Ліховий.
- Наразі характер бойових дій позиційний, триває позиційне протистояння. росіяни просто не мають можливості проводити штурмові дії на кількох напрямках одночасно. При тому, що ворог активний на Покровському напрямку. На нашій операційній зоні, хоча й намагається проводити якісь точкові атаки, але це невеликими піхотними підрозділами. Зараз тут ведеться позиційне протистояння. Хоча якщо взяти чисельність особового складу противника, наприклад, у самій Запорізькій області, то росіян тут досить багато: майже 90 тис. І спостерігається приріст цієї кількості - десь за останні три тижні додалося ще 2 тис. - сказав Ліховий.
Як зазначив Ліховий, розвідка повідомляє, що різких, суттєвих змін, які впливали б на зміну характеру бойових дій, немає і ознак формування наступального угруповання ворога не виявлено.
- Тобто тієї кількості ворога, яка присутня в Запорізькій, Херсонській областях, не вистачає для ведення результативних наступальних дій кудись далі тих рубежів, де ворог зараз стоїть. Можу сказати, що дуже результативно працюють наші ракетні війська та артилерія, - додав Ліховий.
Своєю чергою в інтерв'ю The Guardian головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський пояснив, чи справді російські загарбники готуються до наступу. Також він відповів, чи готові ЗСУ до можливих атак на Півдні. І хоча ворог накопичує особовий склад на Запорізькому напрямку, Сирський переконаний, що Сили оборони зможуть зупинити ворога. Як приклад він навів Харківську область, де окупанти в травні 2024 року вдруге здійснили контрнаступ, але суттєвих результатів не досягли.
- Якщо Москва планує черговий штурм на півдні Запорізької області, то ми можемо дати їм хорошу відповідь, - наголосив Сирський.
На думку експертів, окупанти намагаються підготувати наступальний потенціал ще на Мелітопольському напрямку. Так, ворог передислоковує війська одночасно з Донецька та Новоазовська і, ймовірно, планує відкрити ще одну ділянку фронту в районі Розівка-Пологи. Масове перекидання ворожої техніки фіксують місцеві жителі.
Коментуючи зміни на цій ділянці фронту, військовий аналітик і полковник у відставці Сергій Грабський пояснив, що, на його думку, насправді задумав ворог. За словами експерта, росіяни на Мелітопольському напрямку планують відволікаючий удар.
«Але говорити про те, що вони можуть проводити масований наступ - ні, це виключено категорично. Візьміть навіть зараз статистику бойових дій - основні зусилля зосереджені на Донеччині. І Росія виявилася не здатною проводити одночасно наступальні операції оперативного рівня на кількох напрямках», - запевнив Грабський.
Що стосується Запорізького напрямку, то, за словами Грабського, Токмак, Розівка - це ті напрямки, які Росія змушена посилювати.
«Вона розуміє, що для нас пріоритетними є наступальна операція на південному напрямку. І тому вона намагається зібрати свої мізерні резерви для того, щоб запобігти такому розвитку подій найближчим часом. Але говорити про якийсь масштабний наступ, прорив на цьому напрямку ми не можемо», - упевнений Сергій Грабський.
Раніше радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що окупанти йдуть колонами зі сформованих підрозділів і таку картину вони вже спостерігали перед їхньою підготовкою до Авдіївського та Мар'їнського наступів.
«У той час вони концентрувалися безпосередньо в Маріупольському районі. Таке саме ми зараз спостерігаємо і з Розівським та Пологівським районом Запорізької області», - повідомив радник мера Маріуполя.
За словами українських військових, наразі під Роботине окупанти підвезли кілька рот із колишніх ув'язнених і вже активно кидають їх на «м'ясні штурми». Причому заздалегідь попереджають, що вибір у них невеликий: або закріплюватися, або вмирати - назад шляху немає.
До слова, ситуація трохи загострилася на Роботинському виступі на Запорізькому напрямку, окупанти штурмують нон-стоп малими групами з боку Вербового.