![Спекуляция и завышенные цены - жители Мелитополя сравнили цены на одежду с крымскими (фото)](/images/news/2024/08/356727.jpg?1722609119)
В окупації підприємці швидко зорієнтувалися - якщо є жменька колаборантів, які отримують за свої послуги високу зарплатню, то ціни мають відповідати рівню.
Те, що до цього рівня більшості мелітопольців не дотягнутися - питання десяте. Мелітопольці, які встигли побувати за межами міста, у відвертому шоці від цін і різниці між ними. Приїжджі з Москви ще торік констатували, що ціни на продукти в окупації вищі, ніж у бількам'яній. А в аптеках - медикаменти коштують взагалі у рази дорожче.
Тепер у мелітопольців стався когнітивний дисонанс з приводу порівняння цін на одяг в окупованому Мелітополі та Криму. Від анексованого ворогом півострова Мелітополь розташований на відстані всього у 250 км, але різниця в цінах - грандіозна. Своїми відгуками жителі Мелітополя діляться в мережі:
- Мене теж вражають ціни в Мелітополі на речі. У Ялті купила чоловікові дві "лакости 7х" і дитині майку "дизель" і спортивний "Крок топ". За 4 речі заплатила 2600 рублів. Собі взяла футболку за 800, а в нас така 2700 рублів. Якось зайшла в один із наших мелітопольських магазинів, здивувалася і запитала в господаря, чому в нас ціни вищі, ніж у Криму? Навіть не буду писати чому. Ну так загалом є зарплати 210 000. Ну, кажу, розумію, що є. Але є і пенсії 10 000 і зарплати 30 000. Що цим людям робити?
До речі, в Криму кросівки шкіра 1700-2500 рублів, а у нас від 5000 рублів. Минулого року восени була в магазині теплий костюм на велюрі у них 3500, а у нас від 7000 рублів. Тож потрібно їхати в Крим одягатися або чекати поки спаде апетит у наших "підприємців", - пише жінка.
Природно, її відгук не залишився самотнім:
- Спекуляція і завищені ціни - цим наше місто завжди відрізнялося. Раніше, долар піднявся, ціни підняли, долар упав, а ціни ніхто не впустив. На кожне свято ціна підскакує, свято пройшло, ціна залишилася. А ціни на одяг, чи то Китай, чи Туреччина, за кожною індивідуально їздять. Все таки більшість залежить від самих підприємців міста.
- Особисто мене дуже дивують останнім часом ціни в кафе, 900 р. за салат і то в "Форосі", забігайлівка, де мухи літають... ....ну таке. У тій же Ялті на набережній дуже смачний "Цезар", де купа сьомги 400 руб. - пишуть у мережі.
Не обійшлося, звісно, і без захисників підприємців, які пишуть, що, мовляв, за якість потрібно платити, як і за оренду приміщення, і доставку товару. Але, безумовно, всі ці ввідні не повинні провокувати вигадування цін із повітря:
- А якщо ми беремо Крим, то не враховуємо витратні матеріали? Там такі ж магазини, як і в нас, власники так само платять за оренду та іншу бурду. І навіть якщо ми говоримо про вартість доставки, я не думаю, що вона дає право підприємцям робити цінник, який можна сплутати з номером телефону, - зазначають покупці.
Зрозуміло, що мелітопольці завжди вирізнялися наявністю торгової жилки, і не завжди в хорошому сенсі. Але контролювати якість одягу, який вони завозять часто не зрозуміло з якого підвалу, і захмарні ціни на нього, зобов'язалися окупаційні структури. Пропагандисти раз у раз показують рейди контролерів торговими точками з виявленням спекулятивних націнок. Ось тільки користі від цих рейдів ніхто в реалії не помічає.
До того ж, окупанти контролюють лише ціни на продукти. А відділ із захисту прав споживачів в окупації і зовсім відсутній.
Щодо пропозиції мелітопольців їздити до Криму за умовними кросівками, то вона нагадує реалії «совка». Утім саме до таких реалій окупанти і прагнуть наблизити Мелітополь.