![Новая «глава правительства» в Запорожской области хочет отменить выплату российской пенсии украинцам – кто из мелитопольцев пострадает (фото)](/images/news/2024/08/356743.jpeg?1722622321)
Чиновниця Ірина Гехт, яка прибула з Челябінська до Мелітополя, починає наводити свої порядки на захоплених територіях.
Так звана очільниця уряду Запорізької області взяла участь у засіданні Ради Федерації, на якому обговорювали питання призначення та розрахунку пенсій для жителів Запорізької області.
Нагадаємо, після окупації Мелітополя і частини Запорізької області, росія закрила всі українські банки і пошту. Багато людей похилого віку залишилися без засобів до існування. Україна досі перераховує пенсіонерам, які перебувають в окупації, виплати. Однак зняти їх із картки - завдання не з простих, зважаючи на те, що «міняли», які переводять у готівку кошти з банківських карток, працюють нелегально.
А ті мелітопольці, які отримували пенсію виключно на пошті, і зовсім залишилися без копійки. У перші роки окупації росія почала виплату так званої соціальної пенсії в розмірі 10 000 рублів. Таку суму отримували всі. Претендувати на перерахунок пенсії могли тільки власники російських паспортів. Хоча навіть після отримання аусвайсів у багатьох розмір російської пенсії збільшився до 11 000 - 13000.
Цих коштів людям похилого віку ледь вистачає на продукти та ліки.
Примітно, що на континентальній росії розмір пенсій значно вищий, ніж на окупованих територіях. Для порівняння:
Середня пенсія в росії за кварталами
За три останні квартали:
- За 2024 рік, 1 квітня - 20 941 руб.
- За 2024 рік, 1 січня - 20 782 руб.
- За 2023 рік, 1 жовтня - 19 609 руб.
Середня пенсія на окупованих територіях:
- Запорізької області - 17,84 тис. руб,
- «ЛНР» - 16,73 тис. руб.
- Херсонської області - 16,87 тис. руб.
- «ДНР» - 14,23 тис. руб.
Тож, казки путіна про «один народ» українці відчувають у своїх гаманцях.
А ось тим пенсіонерам, які досі не отримали російський паспорт, росія виплачує соціалку у вигляді 10000 рублів. Однак нова так звана глава уряду Запорізької області Ірина Гехт запропонувала позбавити українців і цих копійок.
- Загалом по Запорізькій області було переглянуто 163,5 тисяч справ, що стосуються пенсій, і проведено 9 тисяч перерахунків. На засіданні порушили питання і так званих регіональних пенсій: їх отримують пенсіонери, які проживають на нових територіях і не визначилися з громадянством. «На мій погляд, процес виплат для цієї категорії людей потрібно завершувати. Їм час ухвалити рішення про отримання російських паспортів і перейти на пенсійне забезпечення від Соцфонду РФ», - цитують пропагандисти Ірину Гехт.
Окупаційна чиновниця пообіцяла, що «найближчим часом відповідні поправки до законодавства будуть внесені». Таким чином росія робить ще один крок до примусового отримання російського паспорта.
Щодо Ірини Гехт, то в Мелітополі за нею закріпився статус «наглядачки у спідниці». Після її призначення на цю посаду так званий губернатор Запорізької області Євген Балицький перестав з'являтися в публічній площині в Мелітополі. Офіційну владу нині представляють або Гехт, або так звана голова адміністрації Галина Данильченко.
Ірина Гехт у бронежилеті
Кремль направив у Мелітополь Гехт з однією метою - сконцентрувати максимальну владу на захоплених територіях Запорізької області у своїх руках, відсунувши команду містечкових українських зрадників на чолі з Балицьким.
Шістка челябінських олігархів, ненависник екологів і мама сина-мажора: що відомо про нову «главу уряду» Ірину Гехт, яку надіслали до Мелітополя, подробиці читайте в розслідуванні РІА-Південь.