![Запорожские аграрии сталкиваются с проблемами из-за обустройства фортификаций (видео)](/images/news/2024/08/356744.jpeg?1722626790)
Радник міського голови Оксана Матвіїшина під час брифінгу розповіла про облаштування понад 100 кілометрів фортифікацій у Запорізькій області та проблеми, з якими стикаються аграрії в прифронтових зонах.
«Перед нами стоїть завдання облаштувати понад 100 кілометрів фортифікацій на території Запорізької області, незважаючи на безпекову ситуацію. Наші аграрії продовжують вирощувати та збирати врожай, попри знищення техніки», — зазначила вона.
Аграрії Запорізького регіону, особливо ті, що працюють поблизу лінії фронту, стикаються з низкою вагомих проблем. Вони мають обмежений доступ до кредитних ресурсів, включаючи програму доступних кредитів, через неможливість надати заставу — майно залишилось на окупованій території, знищене або має високі страхові ризики поруч з лінією фронту. Також ускладнена дороговартісна логістика, обмежене постачання електроенергії, відсутність зрошення і недостатня кількість кваліфікованих робітників.
За її словами, власники земельних ділянок, на яких зводяться фортифікаційні споруди, позбавлені можливості вести господарську діяльність та використовувати ці землі за призначенням. Водночас вони зобов’язані сплачувати плату за землю та нести інші витрати, такі як мінімальне податкове зобов’язання, земельний податок та орендна плата.
«Для визначення витрат було проведено інвентаризацію цих земельних ділянок,» — повідомила Матвіїшина.
На державному рівні передбачено кілька механізмів підтримки таких аграріїв. Постановою кабінету міністрів від 20 березня 2022 року визначено порядок розрахунку збитків за тимчасове заняття ділянок, порушення ґрунтового покрову та неможливість використання земель за призначенням.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.