![Сельской голове в Мелитопольском районе за проведение фейкового референдума грозит 10 лет лишения свободы (фото)](/images/news/2024/08/356987.jpg?1722929849)
Слідчі Тернопільського управління СБУ завершили розслідування у кримінальному провадженні щодо чергової колаборантки, яка допомагала окупантам у проведенні псевдореферендуму в Мелітопольському районі.
Про це повідомили в секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області. До суду скеровано обвинувальний акт стосовно ексголови Фруктової сільської ради Мелітопольського району Любові Снігир, яка добровільно прийняла пропозицію російських загарбників очолити так звану "дільничну виборчу комісію".
Встановлено, що очільниця у серпні 2022 року публічно підтримала необхідність проведення незаконного "волевиявлення" та активно сприяла псевдоплебісциту, організованому окупантами з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України.
Зокрема, з 23 по 27 вересня цього ж року вона забезпечувала функціонування "дільничної виборчої комісії № 246" та організовувала побудинковий обхід зі скриньками для голосування жителів села Долинське. Також обвинувачена закликала місцевих жителів підтримати приєднання тимчасово окупованої території Запорізької області до складу російської федерації. Наразі СБУ завершила документування протиправної діяльності Любові Снігир та скерувала до суду обвинувальний акт із доказами її вини.
За порушення ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України їй загрожує покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Розслідування проводилося під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури. Оскільки наразі обвинувачена переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території, тривають комплексні заходи для її притягнення до фактичної відповідальності.
Нагадаємо, злодій і головоріз: кого рашисти призначили "отаманом" фейкових козаків у Мелітопольському районі.