У Мелітополі та районі грабіж державних та приватних компаній вийшов на новий рівень.
Якщо на початку окупації кадирівці, росіяни, буряти, дагестанці масово вивозили з Мелітополя та району сільгоспобладнання, верстати, склади готової продукції, зерно, то сьогодні вони просто переписують на себе фірми, компанії, заводи.
- Якщо подивитися на реєстр підприємств у Краснодарському краї, то можна побачити десятки компаній із Мелітополем у назвах. Вони вже перереєстровані на росіян, афілійованих з російськими олігархами та високопосадовцями. Це держпідприємства, які займалися вирощуванням сільгосппродукції, заводи, які переробляли харчову продукцію, компанії з вирощування фруктів, у тому числі, мелітопольської черешні, - повідомив у прямому ефірі Мелітопольський міський голова Іван Федоров.
Нагадаємо, колишній співробітник ФСБ росії Антон Лукоянов за окупаційної влади отримав посаду першого заступника начальника відділу так званої "Торгівельно-промислової палати Запорізької області" (ТПП). Саме він сприяв націоналізації державного підприємства "Дослідне господарство "Мелітопольське" М. Ф. Сидоренко Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України".
Крім того, окупанти навмисне записують до своїх реєстрів фірми на громадян України, які фізично відсутні на окупованих територіях. Робиться це для того, щоб приховати реальних власників та крадіжку бізнесу. Наприклад, приватне підприємство "Енергоаверс" зареєстроване нещодавно у Мелітополі. В українському реєстрі можна знайти його повну тезку – зареєстровану в Івано-Франківську. Керівником обох фірм записана та сама людина – херсонець Олександр Карпов, який також вважається власником Мирненського паливного складу на Херсонщині.
Компанії Карпова раніше постачали антрацитове вугілля бюджетним установам Херсонської області, вказуючи, що одержують їх від зареєстрованих у Маріуполі компаній, що добувають вугілля на тимчасово окупованих територіях. І можна було б подумати, що тепер саме він прописав фірму у Мелітополі. Але журналістам Запорізького центру розслідувань вдалося додзвонитися до Олександра Карпова і, за словами чоловіка, він перебуває в Івано-Франківську з 14 лютого 2022 року, бізнес веде лише на підконтрольній Україні території і нічого не знає про мелітопольський "Енергоаверс", який "прописався" за адресою "Мелітопольміськпалива" – підприємство, яке, за повідомленнями пропагандистів, співпрацює з окупантами.
За інформацією Мелітопольського міського голови Івана Федорова, українські підприємці, яких окупанти обібрали до нитки, звернулися до силових структур, порушено кримінальні справи та провадять слідчі дії.