![Оккупанты торопятся отобрать собственность в курортной Кирилловке до старта летнего сезона](/images/news/2022/12/307267.jpg?1671784829)
Захоплення власності у Мелітополі та районі набирає обертів. Окупанти не можуть припустити, щоб у курортний сезон заробляли місцеві.
Російським окупантам дуже сподобалося відбирати майно у мешканців Мелітополя та району. Всього-лише і треба що прийти зі зброєю і заявити "це тепер моє". Загарбники і закони спеціально під себе пишуть, щоб "віджимати" власність було ще простіше.
За одним таким законом від українських власників майна вимагають пройти "перереєстрацію" за правилами окупантів - в іншому випадку, майно буде визнано "безгоспним" і буде передано "новим", російським власникам. Інші закони спрощують для росіян процедуру "переписування" вкраденої власності на своє ім'я. У Мелітополі окупанти вже на повну оформляють на себе підприємства, компанії та магазини.
Особливо полюбила відбирати бази відпочинку, ресторани та розважальні комплекси гауляйтер Кирилівки Катерина Уманець. Тепер мало не половина курортного селища – це, практично, приватні володіння "шаленої імператриці". Насолоджуючись своїм становищем Уманець катається цілий рік з бази на базу, відпочиває і розважається там разом зі своїм чоловіком, влаштовує гулянки в ресторанах і охоче заробляє з усього "віджатого" бізнесу. Однак замислюється гауляйтерка і про майбутнє: вона готується до літнього сезону в Кирилівці, а щоб отримати найбільшу вигоду з відпочиваючих їй потрібно якнайшвидше "привласнити" весь курортний бізнес селища і привести його під свій колгоспний смак у стан якої-неякої робочої готовності.
Перед Новим роком окупанти почали квапити кирилян із "реєстрацією" власності і вкотре пригрозили наслідками. Так, через свої ЗМІ та засоби оповіщення підневільних громадян загарбники звернулися до всіх власників нерухомості у Кирилівці з вимогою оформити права власності "за російськими законами". Що примітно, це стосується тепер не лише власників баз відпочинку, громадських закладів та інших туристичних об'єктів, а й просто господарів житлових будинків. Окупанти вирішили накласти лапу вже і на приватні будинки – воно і зрозуміло: у курортному селищі будь-яка нерухомість – ласий шматок. Тих, хто не оформить свою житлоплощу за правилами загарбників, мабуть, виселятимуть у примусовому порядку.
Причому окупанти навмисно зробили процедуру "перереєстрації" настільки складною, щоб за підсумком створити якнайбільше приводів до "націоналізації" чужого майна. Так, заявнику потрібно буде мати при собі оригінали та копії паспорта, ІПН та правовстановлюючі документи на об'єкт реєстрації - при цьому особиста присутність власника є обов'язковою. Цей пункт створює для окупантів та особисто гауляйтера Кирилівки Уманець "безпрограшну комбінацію": загарбники чудово знають, що більшість власників землі та баз відпочинку у селищі - не місцеві і зараз перебувають або на підконтрольній Україні території, або за кордоном. Так чи інакше, підприємці із Запоріжжя, Дніпра, Харкова та інших міст не зможуть потрапити на окуповані території і цим просто позбавлені можливості захистити свою власність від зазіхання загарбників. Уманець і компанія радіють своїй "кмітливості" і потирають руки, підраховуючи майбутні бариші.
А для того, щоб не дати власникам жодного шансу врятувати свою нерухомість, окупанти оголосили, що прийом документів на перереєстрацію буде проводитися тільки до кінця поточного року. Про це вони "завбачливо" попередили лише за два тижні до Нового року.
Після закінчення терміну реєстрації вся власність, яка не буде оформлена за "російськими законами", буде визнана "безгоспною" та "націоналізована" - про це відкрито попереджають самі окупанти, ледве стримуючи захоплення від шансу буквально "віджати" все курортне селище. Усіх власників, хто буде не згоден із таким станом речей, відправлятимуть до "російського суду". Перспективи такого "судилища" передбачувані: якщо навіть власникам майна вдасться якимось дивом прибути особисто на анексовані території та подати всі необхідні документи, то все одно сумнівно, що суд окупантів ухвалить рішення на користь громадян України.
Тим часом у Мелітополі новий кремлівський прокурор ховається від людей за "зубами дракона"