![По материалам СБУ сообщено о подозрении гауляйтеру Энергодара и его соратникам.](/images/news/2023/06/323299.jpg?1687868724)
Слідчі управління СБ України в Запорізькій області повідомили про підозру депутату Енергодарської міської ради Запорізької області від забороненої партії "ОПЗЖ" і трьом його поплічникам.
З початком окупації міста колаборанти добровільно пішли на співпрацю з ворогом.
Чинний депутат погодився на пропозицію загарбників очолити так звану "військово-цивільну адміністрацію" в Енергодарі. Він одразу затвердив структуру окупаційного органу, до складу якого "ввів" своїх однодумців. Псевдоадміністрація мала виконувати всі незаконні рішення загарбників, спущені через гауляйтера.
Під час досудового розслідування встановлено, що колаборанти також активно впроваджували інформаційні наративи агресорів. Вони організовували та проводили на тимчасово окупованій території Енергодара численні заходи політичного характеру. За задумом кураторів це мало збільшити підтримку діяльності незаконно утворених окупаційних органів влади, зокрема через широке висвітлення в проросійських ЗМІ. На пропагандистських заходах зловмисники схиляли місцеве населення і до безпосередньої співпраці з окупантами.
Для підвищення "іміджу" держави-агресора колаборанти провели низку пропагандистських заходів, серед яких святкування "9 травня - Дня перемоги" та хода "Безсмертного полку", на яких виступали представники російського шоу-бізнесу.
СБУ повідомила про підозру керівнику "адміністрації", "заступнику глави з питань культури та освіти", "начальнику управління культури" та "прессекретарю".
Слідчі кваліфікували дії колабораціоністів за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 111-1 (колабораціоністська діяльність);
- ч. 4 ст. 28 ч. 6 ст. 111-1 (організація та проведення заходів політичного характеру у співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації, вчинені організованою групою).
Йдеться про Андрія Шевчика та його підручних - замах.
Наразі зловмисники переховуються на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, але їхнє місцеперебування відоме. Співробітники спецслужби проводять комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.
Заходи з документування злочинної діяльності здійснювало Управління СБУ в Запорізькій області під процесуальним керівництвом Запорізької обласної прокуратури.
Нагадаємо, комбат росгвардії знущався і катував мирних жителів Бердянського району.