![Мэр Мелитополя рассказал, как продолжить получать украинскую пенсию в оккупации (видео)](/images/news/2023/07/324270.jpg?1688840805)
Як пройти верифікацію тим пенсіонерам, які залишилися в тимчасово окупованому Мелітополі? Як переоформити картку українського банку, у якої закінчився термін використання?
Ці та інші запитання лунали в рамках прямого ефіру, який Мелітопольський міський голова Іван Федоров провів у суботу, 7 липня, спілкуючись із тими, хто виїхав із міста і залишається в окупації.
У цьому ефірі більшість містян хвилювалися, чи не позбавить Україна пенсіонерів, які залишилися в окупації, виплат. Хвилювання викликане новою законодавчою ініціативою Міністерства соціальної політики, яка була підтримана урядом.
Українським громадянам нараховуватиметься пенсія тільки в тому разі, якщо вони пройдуть щорічну ідентифікацію. Таку процедуру потрібно буде проходити не всім, а тільки тим українцям, які тимчасово перебувають за кордоном або в окупації. Ідентифікацію можна буде пройти віддалено.
Зокрема, цей документ містить такі важливі моменти:
- нарахування пенсій українцям, які перебувають за кордоном;
- нарахування та виплата пенсій жителям тимчасово окупованих територій (ТОТ) і громадянам, які виїхали з окупованих територій на підконтрольну територію України.
Мелітопольський міський голова Іван Федоров обіцяв, що його командою буде розроблено механізм верифікації пенсіонерів.
- Сьогодні не йдеться про те, що зупиняють виплати на тимчасово окупованих територіях. Наше завдання - підтримати наших жителів. І йдеться про ідентифікацію тих, хто отримує пенсії, щоб продовжити їх виплачувати надалі. Сьогодні ми в комунікації з нашими всіма відповідними службами обговорюємо, як зробити так, щоб ідентифікацію могли пройти люди, які перебувають в окупації, - прокоментував Іван Федоров.
Деякі мелітопольці ставили запитання, як бути тим, у кого закінчився термін дії української банківської картки. Її термін дії у фінустанові не хочуть продовжувати без підтвердження особи. А для цього необхідно виїхати з окупації. На жаль, не всі пенсіонери сьогодні в силах подолати довгий шлях. Тож зняти з картки пенсію буде неможливо.
- Пенсія зберігатиметься на транзитному рахунку, поки ви не верифікуєтесь. Ніхто її не забере. Держава Україна робить усі перерахування, незважаючи на окупацію.
А ось для оформлення пенсійної картки потрібно виїжджати. Ми можемо допомогти з виїздом. По-іншому не вийде ніяк. Банкам і пошті необхідна ідентифікація людини, - відповів на запитання Іван Федоров.
95586" data-width="100%">
Нагадаємо, на мелітопольців, які відмовилися від українського громадянства й отримали російські паспорти, чекають масові перевірки з боку Росії. Путін підписав указ, згідно з яким, у разі виявлення фактів отримання українських пенсій та інших виплат "новим громадянином Росії", така людина позбудеться російського громадянства.