![Почему в Запорожье постоянно отключают от электричества сразу 4 очереди - объяснение пресс-секретаря Облэнерго (відео)](/images/news/2024/07/355582.jpeg?1721383923)
Речниця ПАТ Запоріжжяобленерго Зореслава Цупренко розповіла, що цей тиждень виявився важким, була низка пошкоджень на енерго обʼєктах через що, у Запорізькому регіоні фактично у цілодобовому режимі вводилась вимкнення 4 черг одночасно.
Зореслава розповіла чому так відбувається, та звідки беруться ці зміни в графіках.
«НЕКукренерго моніторить ситуацію загальну, в єдиній енергосистемі, дивиться на рівень споживання, дивиться на рівень генерації і доводить до обленерго завдання, на скільки зараз треба знизитися. Якщо в нас з вечора був графік, де вимкнення 4 черг одночасно передбачалося на половину доби, то вже до кінця попередньої доби отримали вказівку додати ще дві години для 4 груп одночасно, вночі ще три години і з рештою графік вийшов цілодобовий»,- розповіла Зореслава Цупренко.
Вона зауважила, що вони не мають права не виконувати вказівки НЕКукренерго. Якщо ці вказівки не виконувати своєчасно, то це може мати дуже сумні наслідки для енергосистеми, які можуть привести до блекауту.
«Нагадаю, що блекаут це повне відключення світла, відсутність тепла взимку та відсутність води, це не працюючі лікарні і що найсумніше, це скільки часу знадобиться на відновлення енергосистеми»,- зауважила речник ПАТ «Запоріжжяобленерго».
За її словами, на сьогоднішній день вже є певне покращення в енергосистемі, крім того, що в роботі обладнання були усунуті проблеми.
«Наші енергетики, колеги з Атомної генерації вивели достроково з ремонту один з блоків, звісно він ще не працює на повну потужність, але все-таки обсяги генерації трохи зростають. Ну і плюс, ми бачимо що спека поступово йде на спад, а вже сьогодні в нас в графіках взагалі немає 4 черг одночасно».
Нагадаємо, з 22 липня Держенергонагляд перевірить Запорізьку область на дотримання справедливості розподілу електроенергії.