![Запорожская компания попала в скандал: "Охматдет" за 307 миллионов будет отстраивать малоизвестная фирма](/images/news/2024/08/356664.jpeg?1722544308)
Благодійний фонд "Охматдит" обрав ТОВ "Буд-технолоджі" переможцем тендеру на ремонт корпусу лікарні, який був пошкоджений ракетним обстрілом у липні. Підрядником без пояснень обрали фірму із Запоріжжя за 307 мільйонів гривень, хоча ціни були завищеними вдвічі.
Серед 14 учасників конкурсу це була третя за дорожнечею пропозиція розміром 307 млн грн (без ПДВ). Десяток інших учасників пропонували виконати роботи дешевше – від 42 до 286 млн грн. Проте жоден з них не вів переговорів із замовником, і своє рішення він ніяк не пояснив, пушуть розслідувачі із "Наші гроші".
Аналіз показав, що з десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказаними цінами за різні види робіт.
"Охматдит" наголосив, що "проведений конкурсний відбір не є тендером у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», а є приватним конкурсом, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами". Однак, пояснень ігнорування дешевших пропозицій "Охматдит" не надав. Керівником БО "Охматдит-Здорове дитинство" є Євген Вембер, головним бухгалтером – Світлана Розборська.
До фіналу пройшли фірми "ДАК" (310 млн грн) із групи "Альтіс" Олександра Глімбовського, "Буд-технолоджі" (307 млн грн) із групи Sensar запорізького забудовника Марка Марченка та "Мега профіт груп" (220 млн грн) Олексія Ломакіна і Юлії Кузьменко.
Робоча група замовника провела з цими фірмами онлайн-зустрічі. "Мега профіт груп" отримала відмову через невідомі підозри щодо її податкових документів. "ДАК" відхилили через скандальну репутацію Глімбовського. У липні Глімбовський був затриманий у справі НАБУ щодо корупції за участі його зятя Романа Насірова, коли той керував податковою у 2015-2016 роках.
Замовник обрав "Буд-технолоджі" підрядником. При цьому замовник з невідомих причин проігнорував проблеми у пропозиції переможця. Наприклад, "Буд-технолоджі" вказала лише оренду такої будівельної техніки: автокран "Камаз", MAN з маніпулятором та екскаватор JCB. Жоден із цих механізмів не може бути використаний для монтажу фасадів вище другого поверху. Також фірма не завантажила жодних даних про обладнання для монтажу плитки.
Нагадаємо, що у Запорізькій міській лікарні №3 роблять безплатні операції з заміни кришталика ока.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.