![В Мелитополе продавцы выпытывают у покупателей пин-коды банковских карточек, а по прилавкам бегают тараканы (фото)](/images/news/2024/08/356703.png?1722589865)
Росія привносить свої традиції у сферу обслуговування в окупованому Мелітополі, намагаючись знищити все, що залишилося від українського сервісу.
Насамперед окупанти вкрали приміщення торгових мереж АТБ і Сільпо, розмістивши в них російський ТЦ "Мера". Потім почалося відбирання дрібних торгових крамничок, кафе і ресторанів. Деякі місцеві підприємці в перші місяці окупації просто закрили торгові точки. Сьогодні практично всі вже відновили роботу.
Однак сервіс обслуговування клієнтів скотився нижче плінтуса. Росія поступово впроваджує свої побутові традиції в усі сфери життєдіяльності. Про одне з нововведень нам розповіли мелітопольці. Йдеться про мережу магазинів "Баварія". Кому вони належать нині, на жаль, з'ясувати поки що не вдалося.
Але культура обслуговування там змінилася однозначно. Назву торговельної мережі ніхто не перейменовував, і вони, як і раніше, працюють, навіть старе "українське" оформлення не змінюють. А ось із продавцями біда. Ба більше, просто по прилавку бігають таргани:
- У нашій торговельній точці продавець вічно незадоволена. На елементарне запитання: "Хто виробник пива", спочатку мовчала, а потім відрізала: "не знаю, люди зазвичай про це не питають". Може, не хоче говорити, що пиво російське. По магазину бігають таргани. Один виповз переді мною на стійку. Я кажу: "дівчино, у вас тут тарган". А вона мені: "А ви що, боїтеся?" - розповідає мелітополець.
Але не так страшні таргани, як проста нібито наївність або дурість продавців. У торговельній точці є термінал. Ось тільки розрахуватися карткою складно:
- Термінал розташований занадто далеко від стійки. З безконтактними картками проблем не виникає, але от якщо доводиться набирати пін-код - покупець цього зробити не може, бо термінал за стійкою і довжини дроту йому не вистачає. При мені чоловік купував пиво і продавець сказала йому: "Пін-код скажете?" Я просто в шоці була, коли це почула. Я такого наївного нахабства ніколи в житті не бачила. Природно, мужик відмовився їй повідомляти пін-код своєї банківської картки. І продавцю довелося тягнути кабель терміналу, а покупцеві перегинатися через стійку", - описує російський сервіс в окупованому Мелітополі одна з покупців.
Раніше ми повідомляли про те, що в колись популярному кафе "Мама-Мія", віджатому чиновниками окупаційної влади в сім'ї секретаря міськради Романа Романова, сьогодні повна антисанітарія. Відвідувачі виставляють у соцмережах фото з полчищами тарганів у цьому кафе на пр. 50-річчя Перемоги.