![Подготовка к зиме: "Запорожьеоблэнерго" повышает эффективность распределения электроэнергии (видео)](/images/news/2024/08/356708.jpeg?1722596832)
ПАТ «Запоріжжяобленерго» продовжує роботу над перепідключенням споживачів до погодинних відключень, готуючись до зими та можливих енергетичних викликів.
Про це розповіла під час брифінгу речник ПАТ «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко.
З 2022 року триває робота з перепідключення споживачів та залучення їх до графіків погодинних відключень. Вже тоді стало зрозуміло, що велика кількість споживачів підключена до однієї лінії разом з об'єктами критичної інфраструктури.
«Ми провели ревізію всіх таких об'єктів, переглянули, де є резервні схеми, на які можна перемкнути. На середину 2023 року всі такі будинки були долучені до черг. Далі ми працювали там, де були потрібні додаткові технічні заходи».
Як пояснювалось раніше, це завжди пов'язано з фінансовими витратами, часом та додатковим персоналом. Тому, на жаль, робота просувалася повільно, і одразу результати не були відчутні.
«Наразі ми маємо +12% до обсягу навантажень завдяки тому, що черги збільшилися, і туди увійшли ті об'єкти, що були підключені до критичної інфраструктури та наразі відключені. Попри те, що графіки погодинних відключень зараз не діють, ми продовжуємо цю роботу, оскільки розуміємо, що попереду зима, і ми маємо бути готові до будь-яких сценаріїв, щоб забезпечити справедливий розподіл електроенергії серед усіх споживачів».
Нагадаємо, що у Заводському районі Запоріжжя виявлено двох потенційних забруднювачів повітря.