![В Мелитополе рашисты отчитались, сколько автомобилей успели украсть с начала 2024-го года](/images/news/2024/08/356872.jpg?1722823991)
В окупованому Мелітополі триває кричуще порушення прав власності місцевих жителів. Крадіжку майна вони називають "націоналізацією" - те, що не має власника (а по суті, було просто вкрадене) передають у владу "держави".
Винахідливі рашисти продовжують прибирати до рук усе, що погано лежить, стоїть та й узагалі існує: заводи, фірми, магазини, фермерські угіддя, кафе та ресторани, різного типу підприємства, аптеки, заправки та житло мелітопольців - будинки та квартири. У кожному новому списку награбованого їх стає все більше й більше.
Крім того, урядом рф був розроблений ряд законопроектів, які дають змогу "за законом" обкрадати проукраїнських мешканців - конфісковувати гроші, цінності або інше майно, що "використовуються або призначені для фінансування злочинної діяльності проти безпеки РФ".
Але, зрозуміло, "за законом" окупанти крадуть далеко не все - набагато більше було вкрадено "по-тихому", без зайвого галасу. Так російські окупанти систематично привласнюють автомобілі мелітопольців. Але от невдача - тепер самі зіткнулися з проблемою їхньої легалізації.
Про це заявили самі окупанти в особі свого ставленика - гастролера Макіма Арцера, який очолює фейкову державтоінспекцію.
За його словами, у 2023 році було зафіксовано шокуючу кількість - 409 спроб реєстрації автомобілів за підробленими документами. До цього додається 55 випадків зі зміненим маркуванням.
Від початку 2024 року ці цифри вже сягнули 45 і 33 відповідно. Попри заяви окупаційної влади про нібито "зниження злочинності", реальність свідчить про протилежне - злочинна діяльність триває, просто набувши більш витончених форм.
- Спочатку вони просто відбирали машини в людей, погрожуючи зброєю. Тепер намагаються все це узаконити. Але як зареєструвати крадене? Ось і майструють фальшиві документи, - розповідає місцевий житель на умовах анонімності.
Особливу тривогу викликає створення окупантами так званої "міжвідомчої робочої групи" з реєстрації автомобілів. Під приводом розв'язання проблем власників машин з європейськими номерами загарбники, ймовірно, намагаються розробити схему масової легалізації вкраденого майна.
- Вони говорять про якихось власників, які нібито не встигли зареєструвати свої авто в Україні. Але ми-то знаємо, що це за "власники" - це ті, хто зараз роз'їжджає на наших машинах.
Порівнюючи показники минулого і нинішнього років, можна зробити висновок, що загарбники продовжують свою злочинну діяльність, хоча й обережніше. Зниження кількості виявлених випадків може бути пов'язане з тим, що більшу частину автомобілів уже було привласнено раніше, а також зі спробами окупантів створити видимість "нормалізації" ситуації.
Про те, що окупанти прибирають до рук машини мелітопольців, ми повідомляли й раніше. Один із найяскравіших випадків - крадіжка авто відомого підприємця Олега Руденка, якого викрали окупанти і тримають у полоні. 31 березня 2022 року Олег сів у машину, поїхав по роботі, і відтоді ні дружина Валентина, ні троє дітей нічого про нього не чули.
Рашисти кілька днів проводили обшуки, нагрянули у квартиру і в магазини, а на запитання: "Де Олег?", відповіли: "Не знаємо. Ми його самі шукаємо". Буквально на третій день після зникнення машину Руденка було помічено на вулицях Мелітополя, вже з рашистською символікою.
- Коли я поверталася додому, побачила автомобіль Олега. Але на ньому була свастика "Z". Він був припаркований біля Кіровського ринку. Спочатку хотіла підійти й запитати, де господар машини. Але побачила, що там були п'яні військові й вирішила, що це небезпечно робити. Вдома діти і, якщо мене заберуть, то вони залишаться самі, - розповіла дружина Валентина.