![Запорожье занимает четвертое место среди городов Украины по количеству переселенцев](/images/news/2024/08/356962.jpeg?1722886697)
З початку повномасштабного вторгнення до Запоріжжя переселилися понад 275 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед яких кожна четверта — дитина.
Обласний центр займає перше місце за відсотковим співвідношенням ВПО до місцевого населення та четверте — за загальною кількістю переселенців.
Цю інформацію надали в Запорізькій міській раді. З 24 лютого 2022 року до Запоріжжя приїхали 275 412 людей, серед яких 26,2% (72 199) — діти. Більшість переселенців прибули з Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.
"За кількістю ВПО Запоріжжя займає четверте місце серед міст України. За відсотком від населення — перше: 24%", — повідомили у міській раді.
Для розміщення ста тисяч переселенців було залучено 263 приміщення закладів освіти, таких як школи та дитячі садочки.
Переселенці в Запоріжжі мають можливість отримувати соціальні послуги у Запорізькому міському центрі соціальних служб та Запорізькому міському центрі соціального обслуговування. Окрім цього, вони можуть долучатися до культурного життя обласного центру через заходи у "Незламному хабі", міських бібліотеках та мистецьких школах.
"Міські бібліотеки відвідують 2000 ВПО, у мистецьких школах вчаться майже 4000 внутрішньо переміщених дітей. Міські дитячо-юнацькі спортивні школи відвідують 176 дітей з родин вимушених переселенців. Протягом 2024 року 248 внутрішньо переміщених осіб працевлаштовано в органах місцевого самоврядування та комунальних закладах", — зазначається у повідомленні.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.