![Будут судить предателя в Мелитополе, который стал у оккупантов "начальником управления физической культуры"](/images/news/2023/07/323893.jpg?1688475876)
Прокурори Запорізької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо колаборанта Романа Дзюби. Колаборант обіймає посаду "начальника управління фізичної культури і виховання" в окупаційному "Міністерстві освіти і науки Запорізької області" в Мелітополі.
Про це повідомляють на сайті Запорізької обласної прокуратури. Роман Дзюба є чоловіком колаборантки Олени Шапурової, яка була директоркою технікуму й одна з перших в окупованому Мелітополі пішла на співпрацю з ворогом. Завдяки цьому вона отримала посаду міністра у фейковому "Міністерстві освіти і науки", а свого чоловіка, який свого часу був відомим спортсменом, а згодом працював звичайним вчителем фізкультури в тому самому навчальному закладі, зробила начальником управління того самого маріонеткового міністерства.
Проти Дзюби правоохоронці відкрили кримінальне провадження за колабораційну діяльність. Його підозрюють у добровільному обійманні посади в незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території. У суді досліджували веб-публікації в проросійських медіа та Telegram-каналах, де фігурував Дзюба, починаючи від відкриття спортивних центрів у школах і закінчуючи просто пропагандистськими сюжетами з діяльністю його управління, а також фотокопії указів представників окупаційних адміністрацій, протоколи допитів свідків.
Розслідуванням встановлено, що перебуваючи на зазначеній посаді, чоловік "належним чином" виконував покладені на нього окупаційною владою обов'язки. Впроваджував у навчальних закладах Мелітополя спортивні секції, де велася робота з формування у молоді антиукраїнської ідеології. Організовував проведення змагань за російськими стандартами.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.