![Экс судья из Мелитопольского района назвала убитых россиянами украинцев - сопутствующими потерями (фото, видео)](/images/news/2023/07/323963.jpg?1688545674)
СБУ спільно з ДБР затримала суддю Звенигородського райсуду Черкаської області Світлану Федорець, яка заперечувала збройну агресію Росії та відкрито виправдовувала військові злочини ворога. Чиновниця підтримувала захоплення Криму та Мелітополя і вихваляла запровадження там "російського законодавства". Вона називала захоплені території України "звільненими", а окупантів називала "нашими" і визнавала АР Крим частиною Росії.
На момент документування злочину фігурантка перебувала на посаді голови районного суду, повідомила 5 липня прес-служба СБУ.
"У розпорядженні СБУ є записи розмов, де вона не приховує свою проросійську позицію та постійно повторює наративи Кремля про війну в Україні. Крім того, вона виправдовувала військові злочини РФ проти цивільних. Наприклад, ракетний удар рашистів по багатоквартирному будинку в Дніпрі в січні цього року вона оцінила як супутні втрати під час війни", - йдеться в повідомленні.
Чиновниця неодноразово відвідувала тимчасово окупований Крим, зокрема, навіть зустрічала на півострові новий 2023 рік". Йдеться про голову Звенигородського районного суду Черкаської області Світлану Федорець. Жінка тлумачила збройну агресію Росії проти України як "вмотивований крок, виражений стратегічною важливістю Криму, і звинувачувала ЗСУ в невиправданій агресії проти мирних українців".
Обговорюючи російські ракетні удари по українських населених пунктах, суддя трактувала потрапляння російських ракет у цивільні будинки як економію РФ дорогих високоточних ракет, через що вони потрапляють по мирному населенню, і наголошувала, що, зокрема, Маріуполь обстрілювали українські військові, а не російські. Вона стверджувала, що українські снайпери стріляли в людей, а українська армія використовувала населення як "живий щит", не випускаючи їх із міста, виганяла з власних квартир, кидала гранати в підвали через те, що люди розмовляли російською мовою.
Чиновниця заперечувала викрадення та вивезення дітей із тимчасово окупованих територій України тощо. Суддю підозрюють у виправданні збройної агресії РФ проти України, розпочатої 2014 року, визнанні правомірною окупації частини території України, вчиненого службовою особою (ч. 3 ст. 436-2 ККУ). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років із конфіскацією майна.
За даними слідства, раніше жінка була суддею Якимівського райсуду в Запорізькій області, де прокуратура підозрювала її у винесенні неправомірних рішень щодо ділянок у Кирилівці. Через тимчасову окупацію цієї території в червні 2022 року її відправили на Черкащину, де призначили спочатку суддею, а потім обрали головою районного суду. Згодом фігурантка планувала подати у відставку, переїхати до Криму, але при цьому отримувати довічну пенсію судді з українського бюджету.
95250" data-width="100%">Нагадуємо, що згідно зі ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Викладені у статті дані перевіряються до винесення судом вироку.