Тепер у центрі не тільки збирають документи у мелітопольців для перереєстрації нерухомості. Окупанти вирішили "кувати залізо, що називається, "не відходячи від каси" і запровадили нову послугу. При МФЦ уже працюють рієлтори та укладаються угоди. Про це з гордістю заявляють представники окупаційної влади:
- У нас уже пішли перші угоди на майданчику МФЦ. Тобто, продавці та покупці подали перші договори купівлі-продажу. Очікуємо на результати, - каже Євгенія Володіна, так звана директорка окупаційної структури "ДАУ Запорізької області "Багатофункціональний центр надання державних і муніципальних послуг".
Інформація про ціну на послугу и саму цінову політику купівлі-продажу нерухомості замовчується.
Цікаво, що в зйомках пропагандистського сюжету засвітився і місцевий зрадник Олексій Тегімбаєв. Чиновник-колаборант стояв у черзі зі своєю дружиною на перереєстрацію майна. За України Тегімбаєва навряд чи можна було б застати в принципі хоч у якій-небудь черзі. У Росії ж ситуація інша, побутова ситуація відповідає крилатій фразі з відомої кінокомедії: "жити захочеш і не так розкорячишся".
Нагадаємо, Тегімбаєв із перших днів окупації Мелітополя пішов на співпрацю з російськими загарбниками, командував зняттям українського прапора з флагштока на площі Перемоги. За це отримав посаду начальника "департаменту капбудівництва та УЖКГ". Український суд засудив колаборанта до 8 років позбавлення волі з моменту фактичного затримання та конфіскацію всього належного йому майна. Також Тегім'яєва позбавили права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування і підприємствах, установах, організаціях, утворених органами влади та місцевого самоврядування строком на 15 років.
Подейкують, що зрадник уже їздив до Казахстану до родичів, щоб прозондувати ґрунт на випадок екстреної втечі з міста.
Ну, а що до роботи МФЦ, то, по-перше, у Мелітополі єдине відділення МФЦ може надавати послуги Росреєстру. Воно розташований на вул. Героїв України, 65 (у районі головного відділення Ощадбанку - авт.).
По-друге, у цьому відділенні працює всього 6 вікон - тобто, 6 фахівців приймають документи: для постановки на кадастровий облік, реєстрації права власності земельних ділянок, квартир, будинків.
По-третє, обслуговують ці 6 фахівців усю окуповану частину Запорізької області. Бо навіть із сусіднього, здавалося б такого великого міста, як Бердянськ, людей направляють саме до Мелітополя. А що вже казати про села і невеликі міста типу Мирне, Токмак тощо.
По-четверте, записатися в чергу телефоном у МФЦ неможливо. Лінія постійно зайнята або просто ніхто не знімає слухавки. Тож люди, включно з іногородніми, змушені фактично двічі їхати до Мелітополя і вистоювати в черзі для запису та на прийом уже за призначеним часом.
- Ми записалися 31 січня. Досі ніхто не передзвонив. Ми живемо в Бердянську. Сьогодні дзвонила - запрошують їхати в Мелітополь. Ближнє світло! Узагалі кошмар.
- У МФЦ не можна додзвонитися. Одна лінія на всю область. 40 талонів на день на десятки тисяч людей - це не серйозно.
І по-п'яте, багато мелітопольців, які виїхали з окупації і, намагаючись врятувати своє майно від націоналізації, їдуть додому, щоб перереєструвати будинки і квартири. Але їх масово не пускають в аеропорту Шереметьєво. І така ситуація вже обурює навіть самих росіян.
Адже під цей "каток" слідкомівців потрапили навіть завзяті любителі "русского міра", які працювали в росії до повномасштабного вторгнення ворога в Україну, а зараз їх теж не пускають до Мелітополя.
З одного боку окупанти декларують "визволення" і "захист", з іншого - місцеве населення позбавляється майна і можливості повернутися додому.
- Побачив такий коментар до теми повернення громадян України до своїх домівок на території, підконтрольній росії, і проблем, пов'язаних із цим: "Тут одразу кілька запитань етичних і до логіки.
Якщо вони тут не потрібні, то наскільки адекватно писати у зведеннях про те, що чергове село "звільнено" від українських військ? Від кого і для чого насправді звільняється територія, яка вже після майдану і відокремлення республік перебуває в орбіті української картини світу? Для чого потрібні промови про "звільнення" Харкова та Одеси, якщо ми заздалегідь стверджуємо, що ніхто нікому нічого не винен? З такими пасажами, все СВО зводиться до суто механічного розширення територій, які ми й так не можемо з теперішньою кількістю і постійним її зменшенням населення облаштувати й утримувати. Хіба ми можемо просто розкидатися людьми, особливо, коли декларується, що ми в обложеної фортеці і весь Захід проти нас?
З одного боку, заявляється, що з українцями ми один народ, і що ще багато де наших людей утискають на пострадянській території. А з іншого, заявляється, що ніхто нікому нічого не винен. Тобто подаються прямо протилежні смисли: ми начебто когось захищаємо, але начебто й самі борсайтеся. Це ж роздвоєння особистості. Усе це виглядає як тривале розкладання імперії. Замість того, щоб пропонувати прогресивну картину світу, до якої тягнутимуться історично пов'язані з нами народи, ми, навпаки, говоримо, що ми вирішуємо винятково свої проблеми коштом інших", - пишуть уже у своїх пабліках росіяни.
А деякі рашисти, на кшталт зрадника екс-нардепа Олега Царьова, і зовсім почали публікувати інструкції, як правильно пройти фільтрацію в Шереметьєво.
Якщо у вас окупаційна влада відібрала майно, повідомляйте нам на електронну пошту [email protected] або в наш чат-бот Riamsupport_bot. Фіксуємо разом воєнні злочини росії для правоохоронних структур.