!["Парикмахер у нас был начальником розыска" – местные полицаи рассказали, как захватывали Мелитополь (фото, видео)](/images/news/2024/07/355272.png?1721063971)
У мережі сплив ролик, знятий ще у 2022-му році, в якому представники окупаційної поліції Мелітопольщини розповідають свою "історію успіху".
Почалося відео з розповіді на той момент ще "начальника УВС по м. Мелітополю та Мелітопольському району" Андрія Жидкова. Нагадаємо, що цей пітерський рекетир не протримався на посаді й року. Після того, як його по-тихому посунули, він очолив козацьку диверсійно-розвідувальну бригаду "Дніпро" - просту банду найманих убивць і мародерів із пафосною назвою.
- Небезпечно було, кулю можна було отримати з будь-якого будинку, з будь-якого балкона, з будь-якого вікна, тому що невідомо, де ворог засів, де прості люди, а де справді ворог, який полював на співробітників, на структури російської федерації, на військовослужбовців, - з пафосним виглядом розповідає Жидков.
Голос за кадром повідомив, що перші тижні роботи окупаційної поліції в Мелітополі були найнебезпечнішими, бо, мовляв, не було навіть штабу, тож загарбники розміщувалися де доведеться, ризикуючи наразитися на диверсантів чи ракетний обстріл.
- Тут знаходилися недалеко хлопці з батальйону "Ахмат" (підрозділ кадировців, - ред.), вони знайшли там схрон зі зброєю і поставили засідку. А мої хлопці - двоє: один із позивним "Кіт", один із позивним "Янтар", вони від місцевого населення з'ясували інформацію там, отримали і пішли за цією зброєю. "Янтар" - він козак, він у кубанці, це, до речі, йому і врятувало життя. Вони коли прийшли до схрону - там сталася ситуація, там сидить засідка, снайпер, який сидів, каже: "Якби ви були без кубанки, я б обох вас знищив...", - продовжує розповідь рекетир.
Першим завданням створеної псевдо-поліції було набрати штат співробітників. За словами загарбників, справа ускладнювалася тим, що багато поліцейських за наказом української влади покинули зайняті російськими військами території, а інші просто боялися вийти на роботу.
- Забирали з вулиці, можна сказати, людей, яких ми хоч трохи могли перевірити на той момент, чи є вони лояльними до Росії тощо. Були люди різних професій: перукарі, лікарі навіть були. Перукар у нас був начальником розшуку... Був один із найкращих розшукників, у нього в крові це було, - заявив "Грозний", який у відео за 2022 рік представлений як "колишній начальник ГУВС по м. Мелітополю і Мелітопольському району".
У ролику ім'я цього самого "Грозного" не згадується, тому просимо вас, наші читачі, допомогти в упізнанні цього зрадника. Як це можна зробити - описуємо наприкінці матеріалу.
- Я не скажу, що нас ненавиділи, але люди побоювалися з нами "контачити", просто вони не знали, куди ми йдемо, - каже "Грозний".
За словами "екс-начальника", спочатку "кістяк" окупаційної поліції складався із семи осіб, а вже через місяць їх було близько ста. Звичайно, воно й не дивно, набираючи кого попало з вулиці.
А так званий командир ППС Мелітополя з позивним "ДЕСТ" зізнався, що службові автомобілі, на яких зараз роз'їжджають поліцаї, належать українським правоохоронцям.
- Співробітники поліції, які все-таки прийняли рішення і виїхали, вони розуміли, що на службових автомобілях уже не зможуть виїхати, тому вони ховали де завгодно: у сараях, у боксах, один автомобіль ми навіть знайшли в селі Мелітопольського району в копиці сіна, - розповідає "ДЕСТ".
Допомога в ідентифікації цього поліцая не потрібна, бо це всім добре відомий зрадник Денис Стефанков. У відео пособник окупантів скаржився на те, що йому регулярно надходять погрози і навіть був скоєний замах.
Показав Жидков і відділення поліції, яке окупанти захопили першим. Там поліцаї знайшли особисті справи співробітників з особистою інформацією, зокрема й адресами. Показано у відео й те, як загарбники проводять так звані рейди, внаслідок яких "неугодні" українці потрапляють у полон або ж гинуть.
Також зачепили поліцаї й тему наркотиків. За словами "Грозного", вилучають заборонені речовини практично щодня, часом цілими КАМАЗами. Те, що місцевим псевдо-поліцейським немає рівних у "випадковому" виявленні конопель, уже давно відомий усім факт.
Засвітилися у відео "керівник групи швидкого реагування поліції м. Мелітополя" на позивний "Купол" і "офіційний представник УВС по м. Мелітополю та Мелітопольському району" "Багіра".
Якщо ви впізнали когось із цих персонажів, просимо анонімно подавати вказану інформацію на спеціально створену електронну скриньку: [email protected] або на наш чат-бот @Riamsupport_bot.