Запорізька область готується до опалювального сезону: автоматичний перерахунок субсидій дозволить отримувачам вчасно отримати допомогу на оплату комунальних послуг.
Начальник відділу з контролю за нарахуванням житлових субсидій і пільг у Запорізькій області, Лілія Єрохова, розповіла, що субсидії на не опалювальний сезон призначаються автоматично, незалежно від їх розміру. Навіть якщо розмір субсидії становить копійку або нуль гривень, подання заяви не потрібне – все відбудеться автоматично.
«Зараз значно більше отримувачів, ніж раніше, – повідомила Єрохова. – На травень їх було понад 37 тисяч, а тепер майже 40-45 тисяч. До цього числа додалися також внутрішньо переміщені особи».
Громадяни, які ще не зверталися до Пенсійного фонду, можуть подати документи до жовтня, щоб отримати допомогу на опалювальний сезон. Навіть якщо субсидія буде нульовою, це все одно допоможе.
У жовтні-листопаді відбудеться автоматичний перерахунок субсидій на опалювальний сезон. Це дозволить уникнути черг і зменшити навантаження на бюджет, адже комунальні платежі можуть значно зрости. Сума субсидії для трикімнатної квартири може скласти 3-3,5 тисячі гривень.
«Якщо бабуся живе на мінімальну пенсію, то субсидія в опалювальний сезон може бути дуже значною – понад 2000 гривень щомісяця», – підсумувала Єрохова.
Також читати: Особливості отримання субсидій у Запорізькій області: що потрібно знати.