![Передел бизнеса - как оккупанты хозяйничают на рынках Мелитополя (фото)](/images/news/2024/08/356798.jpg?1722701219)
У загарбників у будь-якій сфері схема одна - відбираємо чуже, віддаємо своєму монополісту і гребемо гроші. Ринки Мелітополя та іншої частини тимчасово окупованої Запорізької області не стали винятком.
Було ваше - стало наше
З початку нинішнього року всі ринки Запорізької області було об'єднано в єдине державне підприємство ГУП "Ринки Запоріжжя". Сюди увійшли і приватні ринки, включно зі "Зразковим" у нижній частині Мелітополя, що належав екс-депутату міськради від Опоблоку Юрію Діхтерєву, і приватний торговельний майданчик Таврійський, і комунальні: Кіровський, Ризький, Центральний, Червоноармійський та інші дрібні ринки.
"Основні завдання, які стоять перед ДУПом, - це впорядкування роботи всіх ринків Запорізької області, щоб робота була прозорою, зрозумілою і платили податки. Зміни вже видно неозброєним оком: це і збільшення кількості підприємців, які працюють на ринку, і адміністрування роботи ринків, і проведення ремонтних робіт", - цитує пропаганда-ТБ Андрія Кочетова, "в. о. заступника міністра промисловості і торгівлі" Запорізької області.
Про те, як збільшується кількість підприємців на ринках одразу після створення ДУП, ми вже писали. Продавці масово виставляли на продаж свої кіоски та лотки, адже першим, що зробили окупанти, віддавши все монополісту, це підняли розмір місцевої. Щодо ремонтних робіт, які нібито видно "неозброєним поглядом", то окупанти просто забрали вже готові торговельні точки, які підприємці облаштовували за свої гроші за часів України, а тепер просто звітують нібито про виконані ремонти.
Мародер із "лнр"
Потрібно визнати, у Кочетова досвід роботи на окупованих територіях багатий. Уродженець Естонії через "трудову" діяльність в "лнр", отримав посаду в "уряді" Запорізької області. Місце, прямо скажемо, рибне - у його функціях перевіряти комісійно роботу кожної торговельної точки на захоплених територіях (і не тільки ринків). І від його вердикту залежить, чи буде підприємець працювати, чи закриється. Вже не знаємо, чим підприємці задобрюють Кочетова, але останнім часом він росте, як на дріжджах у прямому сенсі слова. Фізіономія чиновника-окупанта роздобріла так, що ледь поміщається в об'єктиви камер пропагандистів. Природно, команда "Миротворця" занесла зрадника до свого реєстру злочинців, які підривають національну безпеку України та її громадян.
Автолавки, касові апарати і закриття ринків
Масове видавлювання місцевих підприємців з ринків почалося з впровадженням автолавок. Окупанти ставили перед собою завдання монополізувати в такий спосіб торгівлю в селах.
Щоправда, судячи з того, що нині про новий вид торгівлі навіть пропаганда мовчить, наче в рот води набрала, автолавки рашистів у народу не користуються попитом.
Пізніше окупанти заявили про введення касових апаратів. Обіг грошових коштів на ринках під час розрахунку за одяг і продукти, у салонах краси за фарбування волосся або "нові накладні" вії тощо, фіскальні служби рф хочуть контролювати. І не просто контролювати, а й стягувати податки з доходів.
Усе це супроводжувалося видавлюванням підприємців з їхніх торговельних точок під виглядом, то ремонту теплотраси на Кіровському ринку, то занепокоєння про стан газопроводу на Ризькому. Мелітопольців просто ставили перед фактом - лотки закривають або переносять через ремонтні роботи. Торговцям на Кіровському ринку обіцяли, що після закінчення робіт, вони зможуть повернутися на колишні місця. А через півроку так звана голова адміністрації Мелітополя Галина Данильченко заявила про те, що Кіровський ринок - це пережиток минулого. Його демонтують і замість лотків обіцяють розбити сквер. Але, як кажуть у народі, обіцяти - не означає одружитися. У підсумку, частину ринку так і не повернули. Обіцяний сквер, звісно ж, ніхто не висадив. На місці лотків бруд і розруха.
А всіх підприємців, які не згодні працювати за новими правилами на ринках, окупанти залякують підвалами.
Мігранти витісняють місцевих торговців
А добивають місцевих підприємців окупанти тим, що завозять мігрантів, які розповзаються по ринках як стаціонарних, так і сезонних.
Ба більше, узбеки з таджиками вже окупували і тротуари Мелітополя.
Але окупаційна влада за допомогою пропаганда-смітників розхвалюють свої "успіхи та прориви" в напрямку впорядкування торгівлі.
"У травні нами були подані документи на участь у конкурсі "Торгівля росії - 2024" щодо Бердянського центрального ринку. Він є флагманом Запорізької області в плані обслуговування населення. І несподівано посіли перше місце в номінації "Кращий роздрібний ринок росії - 2024", - відзвітував ще один зрадник Олександр Жадан, заступник генерального директора ДУП "Ринки Запоріжжя".
Несподівано жоден ринок Мелітополя найкращим не став. Хоча місто є адміністративним центром окупованої частини Запорізької області і завжди славилося саме тим, що було торговим вузлом як Запорізької області, так і півдня України. З чого б це?